• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei norite mėgautis laimingu gyvenimu, svarbu atrasti pusiausvyrą tarp „kiek galite duoti“ ir „ką norite gauti“ iš santykių. Prof. Robertas

REKLAMA
REKLAMA

Holdenas tikina, kad santykiuose, nesvarbu šeiminiuose ar profesiniuose, egzistuoja dviejų rūšių pasiaukojimas – sveikas ir liguistas. Pastarasis, nors ir su pačiais geriausiais ketinimais, niekada neduoda teigiamų rezultatų. Pavyzdžiui, vaikai, tapdami besiskiriančių tėvų taikdariais, labai išgyvena ir net sunkiai suserga, o verslininkai dėl sėkmingo kontrakto gali ryžtis net kraštutinumams.

REKLAMA

Visai kas kita ir išties veiksminga – sveikas atsidavimas. Jei norite sukurti laimingą santuoką, dėl meilės turite paaukoti baimę, dėl nepriklausomybės artumą ar dėl apmaudo atleidimą. Darbe lygiai taip pat svarbu kontroliuoti, pavyzdžiui, liguistą tik geriausių rezultatų troškimą.

REKLAMA
REKLAMA

Ar jūs taip pat nesveikai aukojatės? Kartais šį itin žalingą įprotį savyje pastebime paskutiniai. Tad gerai pagalvokite: nustoję dėtis kankiniu, gyvenančiu dėl kitų, savo gyvenime atrasite daugiau džiaugsmo, meilės ir sėkmės. Pateikiame prof. R. Holdeno teigininius, kurie padės kitaip pažvelgti į save.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Esu nuoširdus sau

Claire (28), sėkmės lydima klasikinės muzikos pianistė, užaugo muzikalioje šeimoje. Jos tėvas – dirigentas, mama – smuikininkė. „Klasikinė muzika – tarsi šeimos religija, – pasakojo Claire. – Bet skambindama klasikinę muziką nesijaučiu gerai, mano siela trokšta džiazo. Tačiau bijau tai pasakyti tėvams.“

REKLAMA

Pasiaukojimo istorijos pirmiausia išryškėja šeimoje. Jeigu akylai pildysite šeimos narių užgaidas ir paklusite jų nurodymams, greitai „užsikrėsite“ liguisto pobūdžio atsidavimu ir kitose gyvenimo srityse. Juk taip tarsi atitrūkstate nuo autentiškojo „aš“ ir priartėjate prie „kitiems įtinkančiojo aš“, o tai išveja laimę iš jūsų gyvenimo. Galite imti jaustis nevertingi, bijoti, kad jus atstums, visuomet atiduoti balso teisę kitų naudai, o galiausiai įsitikinsite, kad esate nemylimi ir jums nesiseka.

Pratimas. Svarbiausia išsiaiškinti, ko trokšta jūsų širdis ir kokia veikla jums teikia daugiausia pasitenkinimo. Paklauskite savęs: „Ką iš tiesų reiškia būti sąžiningam sau?“ Tuomet stebėkite, kaip smagu klausytis savo širdies, ieškoti džiaugsmo, pasitikėti savimi ir būti unikaliam. Ketvirta, pastebėkite kylančias baimes ir paklauskite savęs, ar jos tikros, ar tai tik nepagrįsti nuogąstavimai. Galiausiai, būkite pasirengę nusimesti kaukę, pamiršti pataikavimą kitiems ir tiesiog būti savimi. Kai esate ištikimas sau, negalite išduoti kitų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų