REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors mūsų norai yra varomoji gyvenimo jėga, vis dėlto liaudies išmintis teigia: daug norėti nėra gerai. Pastaruoju metu mokslininkai atlieka nemažai tyrimų norėdami sužinoti, kas mus daro laimingus. Ir paaiškėjo, kad tikrai ne norų gausa: kuo daugiau vienu metu norime daiktų, tuo nelaimingesni esame.

REKLAMA
REKLAMA

Konkrečiai mokslininkai analizavo, kaip žmonės trokšta ir įsigyja įvairius naujausių technologijų „žaisliukus“ – mobiliuosius telefonus, MP3 grotuvus, nešiojamuosius kompiuterius ir pan. Paaiškėjo, kad įsigijęs taip trokštamą daiktą žmogus netrukus dažniausiai suvokia, kad prekybos vietose jau pasirodė toks pats, tik naujesnis ir geresnis, kurio vėl norima, o džiaugsmas dėl turimo daikto išblėsta.

REKLAMA

Buvo atliekama apklausa, kurios metu žmonių klausta, ar jiems patinka turimi daiktai ir kaip stipriai jie trokšta turimą daiktą pakeisti naujesne versija. Paaiškėjo, kad žmonės, labiausiai geidę naujausių daiktų, buvo mažiau patenkinti gyvenimu, nei tie, kuriuos tenkino tai, ką jie turi.

Kitas tyrimas, atliktas 2010 metų pabaigoje, taip pat parodė, kad turimi daiktai ir pinigai – dar ne viskas: įrodyta, kad ilgalaikėje perspektyvoje gyvenimo kokybės ir uždarbio augimas neturi įtakos laimės pojūčio didėjimui, t. y. uždirbdami daugiau laimingi jaučiamės tik kurį laiką, o vėliau laimės ir pasitenkinimo gyvenimu pojūtis grįžta į tą patį lygmenį kaip ir gaunant mažesnes pajamas arba net sumažėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų