• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Remiantis draudikų duomenimis, eismo įvykių Lietuvos keliuose ilgojo Joninių savaitgalio metu mažėja: pernai užfiksuota 50 procentų mažiau draudžiamųjų eismo įvykių, nei 2011-aisiais. Vis dėlto birželio mėnesį išmokama daugiausia išmokų už fiksuotus eismo įvykius, palyginti su kitais mėnesiais, o liepą registruotų įvykių kelyje skaičius 14 proc. viršija metinį vidurkį.

REKLAMA
REKLAMA

Vasarą – daugiau įvykių dėl neblaivaus vairavimo

„Vasaros pradžioje bei atostogų sezono metu vairuotojai važinėja tolimesnius atstumus bei lekia didesniu greičiu, yra mažiau atidūs, todėl įvykių pasekmės kur kas didesnės. Vis dėlto įvykių mažėjimas lietuvių populiarios linksmos šventės metu rodo, jog žmonių sąmoningumas auga – ypatingai švenčių dienomis jie saugosi neblaivūs sėsti prie vairo. Tam įtakos turi ir paskutiniu metu itin aktyviai švenčių metu patruliuojančių pareigūnų darbas, - teigia ne gyvybės draudimo bendrovės BTA Žalų departamento direktorė Karolina Karpova. - Tačiau panašu, kad po Joninių žmonės atsipalaiduoja: BTA statistika rodo, jog liepos mėnuo – itin avaringas.“

REKLAMA

Pažymėtina, kad 50 proc. daugiau nei kitais mėnesiais įvykių dėl neblaivaus vairavimo taip pat įvyksta vėlesniu vasaros sezonu: liepą bei rugpjūtį, labai išsiskiria ir lapkritis.

Specialistų teigimu, nenuostabu, kad vasara – avaringas laikotarpis. Galų gale, atšilus orams, žmonės ne tik sėda prie vairo neblaivūs bei kelia pavojų savo ir kitų eismo dalyvių sveikatai bei gyvybei, bet ir leidžia sau kiek neatsakingiau elgtis vairuojant. Vis dažniau eismo įvykiai nutinka vairuotojams naudojantis telefonu. Neretai vairuotojai slėpdami telefonus rašo SMS žinutes ir nukreipia dėmesį nuo kelio bei aplinkinio eismo bei sudarydami galimybę avarinei situacijai. BTA duomenimis, dažniausia eismo įvykių priežastis – atstumo nesilaikymas. Antroje vietoje yra įvykiai sankryžose, kai nepraleidžiami kiti eismo dalyviai, neįsijungia šviesų, važiuoja neatidžiai. Daugiausia eismo įvykių fiksuojama didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.

REKLAMA
REKLAMA

Jonai ir Janinos patenka į 2 proc. šalies eismo įvykių

Artėjančių Joninių proga BTA specialistai įvertino, kaip dažnai Jonai ir Janinos patenka į eismo įvykius. Pagal draudimo bendrovės duomenis, varduvininkams vasaros metu daugiau įvykių įvyksta rugpjūčio mėn., tai yra 16% daugiau už vasaros metu patirtų įvykių vidurkį. Jonai ir Janinos sudaro 2 procentus visų fizinių asmenų, kurie fiksavo eismo įvykius Lietuvoje. Daugiausia įvykių šių lietuviškų vardų savininkai patiria sausio mėnesį, tai yra apie 50 % daugiau už vidutinį jų patiriamą įvykių skaičių per metus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Palyginti su populiarių vardų Ievos, Agnės, Kristinos, Linos, Eglės bei Monikos savininkių eismo įvykių statistika, matyti, kad ypač dažnai į eismo įvykius papuola Linos ir Kristinos, o Janinos yra nėra „avaringos“. Linos vienodai eismo įvykių patiria visais mėnesiais. Taip pat kaip ir Kristinos, Janinos mažiausiai avarijų patiria lapkričio–gruodžio mėnesiais, bet daugiausia – birželį. Jonus birželį lydi sėkmė – tuomet jų „avaringumas” pats mažiausias, o per du likusius vasaros mėnesius - pats didžiausias.

Iš populiarių vyriškų vardų savininkų mažiausiai eismo įvykių per mėnesį patiria Artūrai, daugiausiai – Jonai. Analizuojant statistiką pagal metų laikus, gauti tokie rezultatai: Andriai ir Tomai „avaringiausi“ yra rugsėjo – sausio mėnesiais, vasarą - mažiausiai patiria nemalonių įvykių kelyje. Dariai ir Artūrai daugiausia eismo įvykių patiria rudenį, o mažiausiai  pavasarį, užtat Mindaugai, atvirkščiai, „avaringiausi“ yra liepą, o mažiausiai eismo įvykių patiria rugsėjo – sausio mėnesiais.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų