• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš pradžių buvo numatyta, kad kanclerio Gerhardo Schroederio (Gerhardo Šrėderio) ir Italijos ministro pirmininko Silvio Berlusconi (Silvijaus Berluskonio) susitikimas Brėmene tęsis iki penktadienio, tačiau Berlynas vėlai trečiadienį vakare pranešė, kad jis vyks tik vieną dieną.

REKLAMA
REKLAMA

Vokietijos ir Italijos lyderiai susitiks likus mažiau negu keturiems mėnesiams iki liepos mėnesio 1 dienos, kai Roma perims iš Atėnų ES pirmininkės pareigas.Italija pirmininkaus ES lemtingu laikotarpiu, nes 2003 metų antrojoje pusėje prasidės šio bloko šalių vyriausybių derybos dėl išsiplėtusios ES funkcionavimo. Be to, šiuo laikotarpiu Europos ateitį svarstantis Konventas turi baigti rengti rekomendacijas dėl būsimosios ES konstitucijos.

REKLAMA

Todėl gali būti, kad būtent Italijos pirmininkavimo laikotarpiu bus pasirašyta nauja Romos sutartis, padėsianti pamatus ES, kuriai priklausys jau 25 šalys. Tokia įvykių raida, akivaizdu, S.Berlusconi būtų ypač patraukli.

Šiuo požiūriu Europos susiskaldymas dėl Irako krizės sprendimo įgyja naują reikšmę.Prancūzijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrai Dominique'as de Villepinas (Dominikas de Vilpenas) ir Joschka Fischeris (Joška Fišeris) praėjusią savaitę paragino savo partnerius diplomatiniu ginču dėl Irako pasinaudoti kaip pagrindu, į kurį remiantis būtų galima pasirengti Sąjungos bendrosios užsienio politikos suformavimui.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau šiuo metu Europoje nesutarimai dėl užsienio politikos tik aštrėja.Praėjusį mėnesį Italija kartu su Britanija, Ispanija ir kitomis penkiomis šalimis paskelbė bendrą laišką, kuriame parėmė Vašingtono pasiryžimą jėga nuginkluoti Bagdado režimą.

Pasak diplomatų, Berlynui, kuris yra vienas karščiausių taikaus šios krizės sprendimo gynėjų, buvo tikras akibrokštas, kad Italija, kuri kaip ir Vakarų Vokietija yra viena iš ES narių steigėjų, dalyvauti tokioje iniciatyvoje sutiko likus vos keliems mėnesiams iki savo eilės rotacine tvarka pirmininkauti blokui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį vakare Vokietijos kancleris dar kartą pabrėžė nepritariąs Irako puolimui ir sakė, kad yra rimtų istorinių priežasčių, kodėl dauguma vokiečių nenori karo."Mūsų Irako politika atitinka tautos istorinį patyrimą ir ją remia dauguma vokiečių", - sakė G.Schroederis savo partijos aktyvistams Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės mieste Šverte.

Jis priminė karčią praėjusių amžių vokiečių militarizmo pamoką ir sakė, kad "mes ir Europos partneriai nenuleisime rankų tol, kol nebūsime tikri, kad Irako nuginklavimas vyks taikiai".

AFP-BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų