joschka fischeris

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „joschka fischeris“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „joschka fischeris“.

Ar euro krizė yra Europos suvienijimo plano dalis?

„Ar kada nors susimastėte, kodėl Europos valstybių vadovai Briuselyje arba G8 susitikimuose demonstruoja išskirtinę ramybę, nors tuo pat metu pasaulyje netyla kalbos apie Graikijos pasitraukimą iš euro zonos ir artėjantį ekonomikos armagedoną?“ – klausia CNBC apžvalgininkas Patricas Allenas. Viena vertus, tikėtina, kad tokiu būdu politikai ramiomis kalbomis ir santūriomis veido išraiškomis stengiasi numalšinti skandalų ištroškusią žiniasklaidą ir panikos priepuolių krečiamas rinkas.
2012-05-28

J. Fischeris: kiniškos vertybės?

Mažai kas abejoja dėl Kinijos Liaudies Respublikos dominavimo XXI amžiuje. Jį lydės šalies spartus ekonominis augimas, strateginis potencialas, milžiniška vidaus rinka ir didžiulės investicijos į infrastruktūrą, švietimą, tyrimus bei plėtrą ir masinis karinių pajėgų telkimas. Tai reiškia, kad politiniu ir ekonominiu požiūriu mes žengiame į Rytų ir Pietryčių Azijos amžių. Neužmirškime, kad jei Kinijos iškilimas būtų nepavykęs, pasauliui būtų žymiai blogiau.

Joschka Fischeris: Europos diletantai

Neseniai grįždamas į Europą po šešias dienas trukusios kelionės į JAV, aš, laikraščiuose skaitydamas apie Airijos krizę, pirmą kartą susimąsčiau, ar euras ir Europos Sąjunga gali žlugti. Tai gali nutikti dėl to, kad ilguoju laikotarpiu ES nebus pajėgi be mirtinų nuostolių atlaikyti interesų konfliktus ir iš to kylančius „renacionalizacijos“ procesus visose valstybėse narėse.

Ar euro krizė yra Europos suvienijimo plano dalis?

„Ar kada nors susimastėte, kodėl Europos valstybių vadovai Briuselyje arba G8 susitikimuose demonstruoja išskirtinę ramybę, nors tuo pat metu pasaulyje netyla kalbos apie Graikijos pasitraukimą iš euro zonos ir artėjantį ekonomikos armagedoną?“, klausia CNBC apžvalgininkas Patricas Allenas. Viena vertus, tikėtina, kad tokiu būdu politikai ramiomis kalbomis ir santūriomis veido išraiškomis stengiasi numalšinti skandalų ištroškusią žiniasklaidą ir panikos priepuolių krečiamas rinkas.
2010-05-28

Į EK vadovus iškilo Prancūzijos premjero Francois Fillono pavardė

Netikėtai kaip galima alternatyva į Europos Komisijos (EK) vadovus prancūzų spaudoje iškilo premjero Francois Fillono pavardė. Prancūzijos ministro pirmininko Francois Fillono aplinkos žmonės dar labiau pakurstė nepasitenkinimą Jose Manuelio Barroso siekiu antrą kadenciją išlikti EK vadovu, pareiškę, jog šį darbą galėtų atlikti ir F.Fillonas.
2009-09-09

Sunkus išėjimas iš dujų nelaisvės

Dujotiekio "Nabucco" projektas nėra pakankamai ambicingas, kad užkirstų kelią energetiniam Rusijos įsigalėjimui Europos Sąjungoje (ES). Buvę ir esami Bendrijos politikai, dažnai valgantys iš Kremliaus rankų, turi rasti būdų, kaip neutralizuoti rusiškų dujų kortą. Pasak šveicarų dienraščio "Neue Zuercher Zeitung" žurnalistų, "Nabucco" projektas savo dramatiškais pakilimais ir nuopuoliais primena italų muzikos genijaus Giuseppe Verdi operą, kurios garbei buvo pavadintas.
2009-07-30

Vokietija sieks pragmatiškos Europos vizijos

Vokietijos kanclerė Angela Merkel mano, kad Europos Sąjunga (ES) turi laikytis pragmatiškos politikos. Užsiimti ne tik Bendrijos plėtra, bet ir gilesne integracija, daugiau dėmesio skirti politiniams tikslams, o ne ateities planams. Praėjusią savaitę, A. Merkel pristatė Vokišką ES raidos viziją, kurioje ginamas Vokietijos siekis pristabdyti Bendrijos plėtrą iki bus ratifikuota Lisabonos sutartis. Taip pat prieštaraujama, kad euro zonai priklausančios šalys koordinuotų ES ekonomikos politiką.
2009-06-02

Rusijos integracijos į NATO teks palaukti

Šiaurės Atlanto aljansui priklausančių valstybių atstovų (tiek dabartinių, tiek buvusių) keleto paskutinių mėnesių retorika leidžia kalbėti apie švelnėjančią kai kurių valstybių narių opoziciją dėl Rusijos integracijos į šią organizaciją.
2009-04-28

Daugėja įtarimų, kad karą Pietų Osetijoje pradėjo Gruzija

Europos Sąjungos tyrėjai, besiaiškinantys, kodėl praėjusių metų rugpjūtį kilo karas tarp Rusijos ir Gruzijos, atrodo aptiko Gruzijos prezidentui Mikhailui Saakašviliui labai nepalankų detalių. Slaptas dokumentas, kiap teigia „Spiegel“, gali įrodyti, kad Gruzijos lyderis suplanavo karą separatistinėje Pietų Osetijos respublikoje. Mamuka Kurašvilis – Gruzijos taikdarių, kurie prieš karą buvo įkurdinti Pietų Osetijoje, vadas – nėra puikus tarptautinės teisės žinovas.
2009-03-24

Europa traukiasi atgal

Garsusis amerikiečių investuotojas Warrenas Buffetas kartą pasakė: „Prasidės atoslūgis ir bus aišku, kas maudosi nuogas.“ Jis kalbėjo apie ūkio krizės paliestas kompanijas, tačiau tą patį galima pasakyti ir apie valstybes.
2009-03-13
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų