• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Už nužudytą žmoną - milijonas

Zbignevas SKRIPKA

Vilniaus apygardos teismas pradėjo nagrinėti Lietuvoje iki šiol negirdėtą bylą - sutuoktinis įtariamas apdraudęs savo žmoną ir nužudęs ją, kad gautų daugiau nei milijono litų draudimo išmoką.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš teismą stojo nužudytosios Ingridos Skorupskaitės (26 m.) sutuoktinis Ričardas Simaška (52 m.) ir jo bendrai - 43 metų Algimantas Vilkas ir 35 metų Andrius Drungilas. 29 metų Giedrius Kavaliauskas įtariamas žinojęs, bet nepranešęs apie merginos nužudymą policijai. Visi, išskyrus G.Kavaliauską, nuosprendžio laukia Lukiškių tardymo izoliatoriuje.

REKLAMA

Pasirinko Ingridą

Vienoje draudimo bendrovėje dirbęs A.Drungilas įtariamas apdraudęs ukmergiškės 26 metų Ingridos gyvybę žinodamas, jog jos sutuoktinis R.Simaška planuoja ją nužudyti ir pasidalinti su kitais bendrais už gyvybės draudimą gautus pinigus.

Keturis kartus anksčiau teistas A.Vilkas įtariamas organizavęs šį kraupų nusikaltimą. 2004-aisiais jis susitikimų su A.Drungilu metu gavo informacijos, kaip galima būtų apdrausti žmogų ir paskui, jam mirus neva per nelaimingą atsitikimą, gauti draudimo išmoką.

REKLAMA
REKLAMA

Iš A.Drungilo buvo sužinota, kad apdraustajam mirus, draudimo kompanija atlieka išsamų ir kruopštų tyrimą. Tačiau jei žmogus miršta užsienio valstybėje, tokį tyrimą atlikti galimybių neturi. Iš pradžių buvo planuota nusikaltimą įvykdyti Rusijoje ar Baltarusijoje. Tačiau nesant tam galimybių, šio sumanymo buvo atsisakyta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bylos duomenimis, savo sumanymo įgyvendinimui A.Vilkas pasitelkė R.Simašką. Pastarajam buvo pažadėtas atlygis. R.Simaška su pasiūlymu sutiko.

Netrukus R.Simaška pradėjo bendrauti su iš Ukmergės kilusia Ingrida. Vyrai nusprendė, kad ji yra tinkama kandidatė draudimo išmokai gauti. A.Drungilas patarė R.Simaškai su su ja apsigyventi. Pora išsinuomojo butą Savanorių prospekte Vilniuje.

REKLAMA

Pagal draudimo sutartį merginos mirties atveju jos sutuoktinis R.Simaška turėjo gauti 1 milijono 100 tūkstančių litų išmoką. Šią sumą vyrai ketino išsidalinti dalimis.

Sudarius sutartį su gyvybės draudimo bendrove, "gyvenimo draugas" išties kelis mėnesius mokėjo draudimo įmokas - maždaug po 3 tūkstančius litų. 2005-ųjų gegužę Ingrida Skorupskaitė ir R.Simaška susituokė.

REKLAMA

Inscenizuotas skendimas

Iš R.Simaškos sužinoję, kad jo žmona nemoka plaukti, nusikaltėliai nusprendė inscenizuoti nelaimingą atsitikimą vandenyje. Apžiūrėję ežerą Trakų rajone vyrai nusprendė, kad jis yra tinkamas.

Bylos duomenimis, R.Simaška įtariamas ištraukęs pripučiamą čiužinį iš po savo žmonos. Moteris paniro į vandenį ir nuskendo. Jos kūną po paros iš vandens ištraukė narai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šią bylą ištyrę Vilniaus apygardos prokuratūros ir Kriminalinės policijos biuro pareigūnai šiemet sausio 18 dieną perdavė nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

Pareigūnų teigimu, nusikalstamos veikos planas buvo kruopščiai parengtas, bendrininkus siejo sudėtingi tarpusavio ryšiai. Ikiteisminio tyrimo metu buvo atlikti teisinės pagalbos pavedimai kitose valstybėse.

REKLAMA

Už tyčinį nužudymą iš savanaudiškų paskatų įstatymas numato laisvės bausmę iki 20 metų arba iki gyvos galvos.

Sunkiu nusikaltimu kaltinamas 52 metų Lietuvos ir Švedijos pilietis R.Simaška jau pirmame teismo posėdyje prisipažino dėl visų jam pareikštų kaltinimų. Tuo tarpu A.Vilkas ir kiti kaltinamieji savo kaltę neigė. A.Vilkas reikalavo ištirti, ar R.Simaška nėra veikiamas psichotropinių medžiagų. "Vyzdžiai išsiplėtę, guli ligoninėje, vadinasi, jį šeria", - aiškino A.Vilkas. Bylos nagrinėjimą teismas tęs birželį.

REKLAMA

Pardavė pusvelčiui

Kad žmonės žudomi dėl draudimo išmokų, iki šiol matėme dažniausiai tik kino filmuose. Lietuvoje tokių bylų būna gal viena kita. Kol kas lietuviai iš draudikų bando pasipelnyti sunaikindami savo turtą, sudegindami namus, sodybas. Populiariausias apgavikų metodas - automobilių vagystės. Viena tokia byla šiuo metu nagrinėjama Ukmergės teisme.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Buvęs Kauno bendrovės "Vitamedos konsultacijos" direktorius Robertas Burškaitis (42 m.), projektų vadovu tebedirbantis Renadas Gudelevičius (39 m.) ir Gytis Damulis (39 m.) prieš teismą stojo dėl to, kad siekdami gauti draudimo išmoką suvaidino automobilio "Volvo XC 70" vagystę. Šį daugiau kaip 170 tūkst. litų kainuojantį automobilį išperkamosios nuomos būdu buvo įsigijusi bendrovė "Vitamedos konsultacijos". Bendrovę užgriuvus finansinėms problemoms, buvo nuspręsta suvaidinti automobilio vagystę.

REKLAMA

Pirmiausiai "Volvo" buvo parduotas taip ir nenustatytam šiauliečiui. Po sandėrio R.Burškaitis ir R.Gudelevičius užsuko pas Ukmergėje gyvenantį G.Damulį ir kreipėsi į policiją, kad šiame mieste dingo jų automobilis.

Mikrodalelės nenuplaunamos ir nematomos

Dar vieną tokią bylą tyrė Panevėžio autotransporto priemonių vagysčių tyrimo skyriaus pareigūnai. Šio miesto policijai 49 metų šiaulietis pranešė, kad buvo pavogta prie "Babilono" prekybos ir pramogų centro palikta jo "Audi A6". Tačiau policijos pareigūnai tyrimo metu nustatė, kad vagystė buvo suvaidinta norint gauti keliasdešimties tūkstančių litų draudimo išmoką.

Draudimo išmokas bandoma gauti ir tik apvogus savo automobilį. Schema čia labai paprasta: nuimi automobilio detales ir praneši, kad apvogtas automobilis. Kai draudimo kompanija atlygina žalą, vėl susidedi tas pačias detales ir sėkmingai sau važinėji. Kad išvengtų tokių apgaudinėtojų, draudikai automobilių detales ėmė žymėti mikrodalelėmis. Polimeras, užpurkštas su jame esančiomis mikrodalelėmis, nenusiplauna ir paprasta akimi nematomas. Jis sušvinta tik ultravioletinėje šviesoje. Kiekvienoje mašinoje pažymima iki 40 detalių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų