• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trys klausimai dailininkui

Kūrybinio šarmo - ir iš "Akistatos" puslapių

Jau keleri metai "Akistatos" laikraščio puslapiuose galima aptikti panevėžiečio dailininko Vytauto Veblausko humoristinių piešinių. Pernai į pensiją išvarytam (taip pats sakė) Vytautui tai ne tik dar nuo bernavimo laikų pamėgtas užsiėmimas, bet ir nemažas materialinis stimulas. Korespondentė Virginija Grigaliūnienė pateikė dailininkui tris klausimėlius.

REKLAMA
REKLAMA

- Kas ir maždaug kada tamstą padrąsino į rankas paimti pieštuką ir kokiame, jei dar išlikę atmintyje, leidinyje buvo išspausdintas pirmasis humoristinis piešinėlis?

REKLAMA

- Su humoru į gyvenimą žiūrėjo mano tėvas, galėdavęs nepavargdamas pasakoti negirdėtus anekdotus ir kitokius juokingus nutikimus. Tad greičiausiai aš į tėvą atsigimiau, o į mane - duktė... Kai 1956 metais sužinojau, kad ruošiamasi pradėti leisti "Šluotos" žurnalą, be galo apsidžiaugiau, nes seniai svajojau publikuotis satyrinės spaudos puslapiuose. Mano svajonė išsipildė - vien "Šluotoje" buvo išspausdinta per 800 mano piešinių. Laikui bėgant ir žmonių mintims laisvėjant, mano piešinukams atsirado vietos ir kituose respublikiniuose laikraščiuose, žurnaluose, o pastaraisiais metais, kaip matote, susibičiuliavau su "Akistata".

REKLAMA
REKLAMA

- Ar teko popieriaus lape pavaizduoti kuriozišką gyvenimišką situaciją, į kurią buvote papuolęs pats?

- Visko pasitaikydavo - tai gatve eidamas ką nors juokingai keista pamatai, tai su pažįstamais išsikalbi. Kartais net snaudžiant kyla kūrybingų minčių - staigiai šoku iš lovos ir griebiu temų knygutę (ponas Vytautas parodo storą sąsiuvinį su užrašu "Temos" - V. G.). Va, šitame sąsiuvinyje tuojau pat, kad nepamirščiau, pasižymiu pagrindinę piešinio mintį, preliminarius komentarus ir kokiam leidiniui jis labiausiai tiktų. Beje, sumanymo tema, mintis gimsta kur kas sunkiau nei pats piešinys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Temų šaltinis - ir patys leidiniai?

- Žinoma! Perskaitau ironiškus pasišaipymus apie politikų ar kitų svarbių visuomenės veikėjų aferas, ydas ar kitokius žalingus įpročius - ir mintyse jau braukau popieriaus lape... Tiesą sakant, situacijos būna labai panašios - tik veikėjai kiti. Todėl stengiuosi juos vaizduoti, hm, kaip čia pasakius, iš kito šono! Tada ir komentarą galima "pasukti"...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų