Vilniaus policijos pareigūnai ir Apygardos prokuratūros pareigūnai pagaliau numynė uodegą keliems padegėjams. Jau suimti 3 asmenys, tačiau, jiems sutikus bendradarbiauti su teisėsaugininkais, kardomoji priemonė buvo sušvelninta.
Kaip rašo "Vakaro žinios", į laisvę iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus buvo paleisti dar du prieš savaitę suimti kai kurių sostinės pastatų padegimu įtariami asmenys - Ruslanas Kivilša ir Aleksandras Florenka. Prieš 20 parų suimtas Andrejus Vetrenka buvo paleistas į laisvę užvakar. Jam, kaip ir jo kolegoms, kardomoji priemonė sušvelninta iki pasižadėjimo neišvykti.
"Ar pastebėjote? Vos pakirpus sparnus vykdytojams, tuoj pat sostinėje liovėsi siautėti liepsnos. Jau nebedega senos lūšnos prestižiniuose mikrorajonuose. Buvo keli atvejai, tačiau jų su šia byla nesiejome. Galimas atvejis, jog paaiškės ir Profsąjungų rūmų padegimo istorija. Visko gali būti", - sakė Vilniaus apygardos prokuratūros vadovas Ramutis Jancevičius.
Pasak jo, suėmus trijulę padegėjų, pradėta kapstytis ir prie asmenų, organizavusių nusikaltimus. Tačiau kol kas tai - tyrimo paslaptis. Redakcijos duomenimis, policija gavo kelis padegtų namų bei pastatų savininkų pareiškimus, kurie tikino, jog juos šantažavo keli sostinės aukšti pareigūnai. Vienas pareiškėjas pateikė dokumentus. Juose puikuojasi vieno Vilniaus miesto aukšto pareigūno parašas, kuris palaimino kai kuriuos veiksmus.
Neseniai Vilniaus 3-iojo apylinkės teismo suimtas A. Vetrenka įtariamas prievartavęs turtą ir padegęs medinį namą Šnipiškėse. Piromaną policija rado po to, kai buvo gautas vieno Šnipiškių medinio namo gyventojo pareiškimas. Vyriškis teigė, jog jį ne kartą lankė norintys pirkti namą asmenys. Šeimininkui nesutikus, pasipylė grasiniai susidoroti. Kartą vyrui išvykus iš miesto, niekdariai padegė jo namą. Grįžęs vyras rado smarkiai apdegusį namą, iš kurio ugniagesiai spėjo išnešti kai kuriuos daiktus.
Pradėjus tirti šį įvykį, sostinės policijos komisariatas sulaikė A. Vetrenką. Įtarus, jog jis gali veikti grupėje ir yra padegęs daugiau pastatų, bylą ėmėsi tirti Vilniaus miesto vyriausiasis policijos komisariatas. Juolab kad per tą laiką buvo gautas pareiškimas iš bendrovės, kurios atstovai tikino sulaukę spaudimo iš kitos bendrovės. Buvo taip pat reikalauta išsikelti iš pastato siūlant aprūpinti plotu kitame sostinės rajone.
Dabar dėl tyčinių padegimų Vilniuje pradėta 30 ikiteisminių tyrimų. Jau paaiškėjo kai kurios padegimo detalės, susijusios su Profsąjungų rūmais. Dalis pastato supleškėjo pernai gruodžio 1 d. Gauta duomenų, jog ant Tauro kalno buvo numatyta statyti daugiabutį bei sporto klubą. Beje, pastebėta, jog su gaisrais Vilniuje gali būti susijusi viena Šiaulių statybos bendrovė.