Patikėjusi sukčiumi, senyvo amžiaus vilnietė prarado 4 tūkst. litų. Apie 5 val. 30 min. ketvirtadienį (04.03) Vilnelės gatvėje gyvenančiai 68 metų S. A. į namus telefonu paskambino vyriškis.
Jis teigė, kad jos sūnus sukėlė autoįvykį. Kad būtų atlyginta žala nukentėjusiajam ir nereikėtų kviesti kelių policijos, skambintojas tvirtino moteriai, kad ji turi skubiai duoti 4 tūkst. litų.
Kaip BNS sakė įvykį tiriančio Vilniaus miesto 3-ojo policijos komisariato kriminalistai, sukčiaus skambino maždaug 6 kartus ir išsiklausinėjo, koks sūnaus vardas, kiek motina turi pinigų.
Tą pačią dieną į sutartą vietą prie Subačiaus gatvėje esančios parduotuvės S. A. atnešė 4 tūkst. litų. Juos paimti atėjo neva jos sūnaus sukeltoje avarijoje nukentėjęs maždaug 25 metų jaunuolis.
Tik vėliau moteris paskambino savo sūnui ir išsiaiškino, kad jis jokios avarijos nepadarė ir pinigų neprašė. Tada abu nuvyko į policiją pranešti apie įvykį.
Tai ne pirmas atvejis, kai sukčiai iš žmonių tokiais būdais vilioja pinigus. Tokių pranešimų apie tariamas avarijas ir sukčių išviliotus pinigus sostinės policija gavo ne vieną dešimtį.
Artimaisiais prisistatę sukčiai, telefonu praneša esą patekę į avariją, ligoninę ar sulaikyti policijos ir prašo pinigų.
Dažniausiai skambinama anksti rytą, vėlų vakarą ar naktį, kai žmogus dėl mieguistumo yra neatidus ir nesugeba tinkamai reaguoti.
Policijos pareigūnai pataria aklai nedalyti pinigų aferistams ir prieš priimant sprendimus informaciją patikrinti.
Gyventojams, sulaukusiems skambučių apie tariamą avariją ar kitą nelaimę, policijos pareigūnai pataria skambinti visą parą veikiančiu telefonu 112 į Vilniaus miesto vyriausiąjį policijos komisariatą, kur jie galės pasitikrinti, ar iš tikrųjų jų artimieji buvo patekę į autoavariją, ar juos ištiko kita nelaimė.
BNS