Laikraščio skaitytoja E. L. Iš Kauno nurodo, jog yra ištekėjusi, augina du nepilnamečius vaikus. Iš pradžių santykiai su vyru klostėsi neblogai, tačiau ilgainiui jis pradėjo girtauti, prarado darbą. Laiško autorė sutuoktiniui dažnai priekaištaudavo dėl netinkamo gyvenimo būdo, todėl šis įsižeidęs daugiau nei prieš metus išėjo iš namų ir apsigyveno pas savo tėvus. Jis savo šeimos narių nelanko, neremia materialiai. Dėl to moteris nusprendė kreiptis į teismą ir prašyti santuoką nutraukti. Tačiau pirmiausia ji norėtų sužinoti, kokios yra santuokos nutraukimo sąlygos vieno sutuoktinio prašymu.
Civilinis kodeksas numato, jog santuoka vieno sutuoktinio prašymu, kuris paduodamas pareiškėjo gyvenamosios vietos apylinkės teismui, gali būti nutraukta esant bent vienai iš šių sąlygų: jeigu sutuoktiniai gyvena atskirai daugiau nei vienerius metus; jeigu vienas sutuoktinis teismo sprendimu pripažintas neveiksniu po santuokos sudarymo; jeigu vienas sutuoktinis teismo sprendimu pripažintas nežinia kur esančiu ir jeigu vienas sutuoktinis atlieka laisvės atėmimo bausmę ilgiau nei vienerius metus už netyčinį nusikaltimą. Beje, neveiksnaus sutuoktinio prašymą dėl santuokos nutraukimo gali paduoti jo globėjas, prokuroras arba globos ir rūpybos institucija. Sutuoktinio prašymas dėl santuokos nutraukimo nagrinėjamas supaprastinto proceso tvarka. Jeigu byla nagrinėjama dėl santuokos nutraukimo pagal vieno sutuoktinio prašymą, teismas neprivalo imtis priemonių sutuoktiniams sutaikyti. Teismas, atsižvelgdamas į vieno sutuoktinio amžių, santuokos trukmę, sutuoktinių nepilnamečių vaikų interesus, gali atsisakyti nutraukti santuoką, jeigu santuokos nutraukimas padarytų esminės turtinės ar neturtinės žalos vienam sutuoktiniui ar jų nepilnamečiams vaikams. Kitas sutuoktinis arba jo globėjas turi teisę pareikšti, kad santuoka iširo dėl prašymą padavusio sutuoktinio kaltės, ir reikalauti, kad teismas santuoką nutrauktų dėl pareiškėjo kaltės. Jeigu tokį prašymą teismas pripažįsta pagrįstu, santuoka nutraukiama konstatuojant, kad ji iširo dėl santuokos nutraukimą inicijavusio sutuoktinio kaltės.
Jeigu vienas sutuoktinis yra neveiksnus, globos (rūpybos) institucija privalo pateikti teismui išvadą dėl neveiksnaus sutuoktinio turtinių teisių užtikrinimo nutraukus santuoką.
Nutraukdamas santuoką teismas turi išspręsti sutuoktinių nepilnamečių vaikų gyvenamosios vietos ir jų išlaikymo, taip pat vieno sutuoktinio išlaikymo bei jų bendrojo turto padalijimo klausimus, išskyrus atvejus, kai turtas padalytas bendru sutuoktinių susitarimu, patvirtintu notarine tvarka.