• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaurės Korėja penktadienį (04.25) paskelbė per Pekine šią savaitę vykusias derybas branduoliniais klausimais pateikusi "naują drąsų pasiūlymą", tačiau iš Vašingtono neišgirdusi nieko nauja.

REKLAMA
REKLAMA

Šaltiniai JAV prezidento George’o W. Busho (Džordžo V. Bušo) administracijoje ketvirtadienį informavo, neva Šiaurės Korėja per derybas prisipažino JAV turinti branduolinį ginklą, patvirtindama senus Vašingtono įtarinėjimus.

REKLAMA

Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministerijos pareiškime, kurį išplatino oficiali naujienų agentūra KCNA, apie branduolinį ginklą neužsimenama.

"Per derybas Šiaurės Korėja pateikė naują drąsų pasiūlymą, kaip vienu metu išsklaidyti Šiaurės Korėjos ir JAV, dėl branduolinio ginklo Korėjos pusiasalyje nerimaujančių šalių, susirūpinimą", - agentūrai pasakė neįvardytas ministerijos atstovas. Jis nekomentavo naujojo pasiūlymo esmės, tačiau pabrėžė, kad JAV derybininkai laikėsi senų pozicijų.

REKLAMA
REKLAMA

"Užuot pateikusios naujų pasiūlymų, JAV per derybas kartojo savo seną reikalavimą, kad Šiaurės Korėja prieš pradedant dialogą nutrauktų savo branduolinę programą, - sakoma ministerijos pareiškime. - Jos taip pat užsispyrusiai vengė svarstyti abiem pusėms svarbius klausimus".

Penktadienį Šiaurės Korėjos, JAV ir Kinijos derybininkai sutarė palikti diplomatinius kanalus atvirus ir ateityje galbūt atnaujinti derybas dėl įtariamos Pchenjano branduolinės programos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Oficiali Kinijos žiniasklaida informuoja, kad Kinijos sostinėje vykusios trišalės derybos baigėsi penktadienio rytą. Anot Kinijos užsienio reikalų ministerijos, trys šalys "per derybas ieškojo būdų branduoliniam klausimui taikiai išspręsti". Daugiau detalių jį nepateikė. Ar ir kada įvyks kitos derybos, nėra žinoma.

REKLAMA

JAV dar ketvirtadienį skelbė, kad šiaurės korėjiečiai pasitraukė iš derybų.

JAV valstybės sekretorius Colinas Powellas (Kolinas Pauelas) taip pat ketvirtadienį pareiškė, kad Jungtinės Valstijos ir jų partnerės neišsigąs karingų Šiaurės Korėjos pareiškimų ar grasinimų. Jo teigimu, Vašingtonas siekia diplomatinio krizės sureguliavimo, tačiau nėra atmetęs jokio scenarijaus - diplomatų kalba tai reiškia karą - bei toliau ieško būdų, kaip pašalinti grėsmę, kurią kelia Šiaurės Korėjos branduolinio ginklo programa.

“Reuters”-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų