Seimo kanceliarija trečiadienį (07.16) įspėjo, kad be jos sutikimo Seimo viešbutyje negali būti pastatyta jokia tarnybinė stotis, galinti palaikyti čečėnų interneto svetainę.
"Seimo viešbutis ir visos jame įrengtos ryšių ir telekomunikacijų sistemos yra valstybės nuosavybė, kurią Seimo kanceliarija valdo patikėjimo teise, todėl be Seimo kanceliarijos sutikimo jokia tarnybinė stotis Seimo viešbutyje neturėtų būti įrengta", - teigiama Seimo kanceliarijos pareiškime spaudai.
Taip Seimo kanceliarija reagavo į Seimo nario krikščionio demokrato Petro Gražulio ketinimus leisti savo kambaryje Seimo viešbutyje pastatyti tarnybinę stotį, kuri palaikytų internete čečėnų nepriklausomybės šalininkų svetainę "Kavkaz-Centr".
Birželio 20 dieną Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnai konfiskavo iš bendrovės "Elneta" tarnybinę stotį ir tokiu būdu nutraukė interneto svetainės veiklą.
VSD generalinio direktoriaus pavaduotojas Arvydas Pocius Seime teigė, kad tokių veiksmų imtasi gavus eksperto išvadas, jog interneto svetainėje buvo platinama terorizmą propaguojanti ir tautinę nesantaiką kurstanti informacija.
P. Gražulio nuomone, žiniasklaidos priemonę, o tokia jis vertina "Kavkaz-Centr" svetainę, galima uždaryti tik teismo sprendimu.
Įrengti tarnybinę stotį savo kambaryje Seimo viešbutyje P. Gražulis pasiūlė tikėdamasis, kad tokiu atveju VSD pareigūnams be teismo sankcijos bus ją sunkiau konfiskuoti.
Seimo kanceliarijos pareiškime teigiama, kad jis negavo jokio paklausimo iš P. Gražulio dėl leidimo įrengti tarnybinę stotį Seimo viešbutyje.
Pats parlamentaras BNS anksčiau teigė nematąs reikalo prašyti Seimo kanceliarijos leidimo.
"Aš gi nieko nelegalaus nedarau - sienų negriaunu", - sakė jis.
Pastaraisiais mėnesiais Rusijos pareigūnai ne sykį Lietuvai pareiškė nepasitenkinimą dėl čečėnų svetainę aptarnaujančios tarnybinės stoties patalpinimo Vilniuje ir reikalavo, kad nepriklausomybės siekiančių čečėnų svetainės veikla būtų nutraukta.
Čečėnų naujienų agentūros "Kavkaz-Centr" tarnybinė stotis Lietuvoje išjungiama jau antrąjį kartą.
Anksčiau ši svetainė nuo sausio pabaigos iki balandžio pabaigos veikė Lietuvos bendrovės "Microlink Data" tarnybinėje stotyje, po to, nesutarus dėl kainų, buvo perkelta į Estiją. Ten ji veikė Estijos bendrovės "Starman Internet" prižiūrimoje tarnybinėje stotyje.
Į Lietuvą "Kavkaz-Centr" grįžo gegužės pabaigoje po nemalonumų su Estijos saugumo policija.
Keletą savaičių tarp persikėlimo iš Estijos atgal į Lietuvą svetainė, spaudos žiniomis, buvo įsikūrusi JAV bendrovės "Pegasus Web Technologies" tarnybinės stotyje.
"Kavkaz-Center" nušviečia įvykius Čečėnijoje ir musulmonų šalyse iš čečėnų kovotojų už nepriklausomybę nuo Rusijos pozicijų.
BNS