• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siekiant užtikrinti sklandų Lietuvos stojimo į NATO sutarties ratifikavimą, į NATO valstybes ketinama pasiųsti Seimo narių desantą.

REKLAMA
REKLAMA

Planuojami Seimo narių vizitai į NATO valstybes pirmadienį (01.20) buvo aptarti bendrame Nacionalinio saugumo ir gynybos, Užsienio reikalų komitetų bei NATO reikalų komisijos posėdyje, kuriame taip pat dalyvavo krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius bei Antanas Valionis.

REKLAMA

Pasak NATO reikalų komisijos pirmininko Vaclovo Stankevičiaus, parlamentarų vizitų grafikas priklausys nuo ratifikavimo procedūrų NATO valstybėse. Parlamentaro nuomone, Baltijos valstybės galėtų tarpusavyje derinti savo parlamentarų vizitus į NATO valstybes.

Ratifikavimo procesas prasidės pasirašius stojimo protokolus. Tai numatoma padaryti šių metų kovo 26 dieną.

REKLAMA
REKLAMA

KA ministro Lino Linkevičiaus teigimu, daugelyje valstybių ratifikavimo procesas prasidės jau šią vasarą. "Tai, mūsų manymu, tęsis iki 2004 metų pavasario", - žurnalistams pirmadienį sakė L. Linkevičius.

Aljanso nare Lietuva tikisi tapti tų pačių metų gegužę.

Tiek V. Stankevičius, tiek L. Linkevičius pabrėžė JAV pozicijos svarbą. "Ryšiams su JAV parlamentu turi būti skiriamas ypatingas dėmesys", - sakė KA ministras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Stankevičius išreiškė viltį, jog JAV bus viena pirmųjų, ratifikuosiančių Lietuvos stojimo į Aljansą dokumentus. "JAV davus žalią šviesą ratifikavimo procesas vyks žymiai sklandžiau", - pažymėjo NATO komisijos pirmininkas.

L. Linkevičiaus teigimu, Lietuvos stojimo į NATO dokumentų ratifikavimo JAV Senate galima tikėtis vasaros pabaigoje arba rudens pradžioje.

REKLAMA

Kartu ministras pabrėžė, jog pakvietimas į NATO dar negarantuoja visateisės narystės. L. Linkevičiaus teigimu, stojimo į Aljansą ratifikavimo procesas gali būti atidėtas, jeigu kiltų abejonių dėl pakviestųjų šalių įsipareigojimų vykdymo.

"Tiems, kurie mus vertins, neturime sukelti abejonių, jog pakeitėme prioritetus", - sakė ministras, pabrėždamas būtinybę vykdyti politinių partijų pasirašytą susitarimą dėl gynybos išlaidų ir karinių reformų.

V. Stankevičius taip pat pabrėžė būtinybę užtikrinti NATO šalių atstovus, kad po prezidento rinkimų Lietuva nekeičia savo kurso.

Sausio pradžioje naujuoju šalies prezidentu išrinktas Rolandas Paksas pritaria šalies narystei NATO.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų