Seimas po svarstymo pritarė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisai, panaikinančiai draudimą prekiauti pilstomais alkoholiniais gėrimais "siauruku" vadinamame Lietuvos siaurajame geležinkelyje.
Galimybė siauruke prekiauti alkoholiniais gėrimais padarys geležinkelio ruožą Panevėžys - Anykščiai - Rubikiai labiau patrauklų Lietuvos ir užsienio turistams.
Bendrovės "Kalnapilis" ir "Anykščių vynas" savo lėšomis dviejuose vagonuose jau įrengė mažus restoranėlius, kuriuose turistai užkandžiautų keturias valandas trunkančioje kelionėje iš Panevėžio iki Rubikių. Įmonės skyrė lėšų ir kitų vagonų remontui.
Galėdama prekiauti alumi ir vynu, viešoji įmonė "Aukštaitijos siaurasis geležinkelis" gautų papildomų pajamų, kurias investuotų į šį unikalų technikos paveldo objektą.
Kelionės siauruku vyksta tik užsakomaisiais reisais.
Siaurasis geležinkelis yra vienas iš nedaugelio veikiančių šalies inžinerijos paminklų. Siaurojo geležinkelio ruožas Panevėžys - Anykščiai -Rubikiai turi istorinę, techninę, architektūrinę, kraštovaizdinę vertę.
"Siaurukas" 1996 buvo įrašytas į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. Jo kompleksas susideda iš 56 dalių: trijų siaurojo geležinkelio ruožų: Panevėžys - Biržai, Joniškėlis - Linkuva, Panevėžys - Rubikiai, stočių su pagalbiniais pastatais, tiltų, viadukų bei inžinerinės paskirties statinių. Visas komplekso ilgis - 179 kilometrai, pirmais jo ruožas buvo atidarytas dar 1895 metais.
Atstumas tarp "siauruko" bėgių yra 75 centimetrai. Ilgiausio Europoje išlikusio siaurojo geležinkelio veikiantį ruožą ketinama paskelbti kultūros paminklu.
BNS