Šeštadienį Vilniuje įvykusiame Liberalų demokratų kongrese buvo pakeistas partijos pavadinimas – nuo šiol ji vadinsis „Tvarka ir teisingumas“ (liberalai demokratai). Pasak dienraščio „L.T.“ (www.lt24.lt), partijai vadovaujantis pašalintasis prezidentas Rolandas Paksas teigia turįs tris slaptus scenarijus, kaip sugrįžti į valdžios olimpą.
Apie mįslingųjų scenarijų, kaip apeiti valdžią iš R. Pakso atėmusio Konstitucinio Teismo sprendimą, esmę belieka tik spėlioti, nes slapti scenarijai juk ir negali būti atskleisti anksčiau laiko?
Pasak R. Pakso, svarbiausia priežastis, paskatinusi keisti partijos pavadinimą – ne vien tik noras „atsiriboti nuo liberalizmo skraiste besidangstančios abonentinės arba, tarkime, garsiųjų tvorų partijos“, rašo dienraštis „Respublika“. Anot liberalų demokratų lyderio, šalyje šiuo metu labiausiai stokojama būtent tvarkos ir teisingumo. Partijos tikslų jis siūlo siekti kardinaliomis priemonėmis: tiesiogiai renkant ne tik Seimo narius, bet ir Konstitucinio Teismo teisėjus, merus, policijos komisarus, prokurorus, žemesnių lygių teisėjus ir net seniūnus.
Pripažinęs, kad jo vadovaujama partija pastaraisiais metais yra patyrusi nuostolių, R. Paksas kaltę dėl to suvertė „oponentų kurstytai psichozei“. Liberaldemokratų gretas paliko nemažai žmonių, nustojo veikę kai kurie miestų ir rajonų skyriai, su liberalų demokratų vėliava į Seimą patekę politikai perėjo į kitas frakcijas.
Tam tikrą kaltės dalį jis prisiėmė ir sau – už padarytas klaidas ir tai, kad kai kuriems asmenims partijoje buvo „nepelnytai suteiktos labai garbingos pozicijos“.
Kongreso dalyviai priėmė rezoliuciją „Dėl Lietuvos valstybės išlikimo“, kurioje piktinamasi dabartine valdančiąja dauguma ir perspėjama, kad valstybė jos piliečiams greitai gali tapti nebereikalinga. Taip pat buvo pataisyti partijos įstatai: partijos nariai, sumokėję 12 Lt nario mokestį, galės mokėti dar ir savanorišką mokestį, taip papildomai paremdami savo partiją. Pasak R. Pakso, ši naujovė pasiūlyta anaiptol ne dėl to, kad partijai pritrūko pinigų. „Jei partijos narys nori paremti ją didesne suma, nei leidžia įstatai, kodėl tai drausti“, sakė jis.
Pervardintos partijos kongrese gerokai kliuvo politiniams oponentams, ypač konservatoriams: pasak dienraščio „L.T.“, juos kaip didžiausius „Tvarkos ir teisingumo“ priešus įvardijo diskusijose išsiskyręs Antanas Terleckas. Jis taip pat siūlęs partijos pavadinimą iš vardininko pakeisti į kilmininką: ji turėtų vadintis „Tvarkos ir teisingumo“. „Tvarka“ netinka, nes daug kas gali prikišti nacius“, - cituoja A. Terlecką dienraštis.