• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaurės ir Baltijos šalių darbo grupės prieš prekybą moterimis atstovai siūlo Lietuvos valdžiai imtis prevencinių priemonių prieš prostitučių paslaugas perkančius vyrus.

REKLAMA
REKLAMA

"Valdžia galėtų imtis ir specialių priemonių, taikytinų paklausai mažinti. Norvegijoje yra etikos taisyklės tarnautojams, kurios draudžia naudotis prostitučių paslaugomis net ir užsienyje. Švedijoje yra administracinė, baudžiamoji atsakomybė ar kitokio pobūdžio poveikio priemonės, taikomos vyrams perkantiems lytines paslaugas", - ketvirtadienį BNS sakė Šiaurės ir Baltijos šalių darbo grupės prieš prekybą moterimis narė Vanda Juršėnienė. Ji darbo grupėje atstovauja Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

REKLAMA

Vilniuje ketvirtadienį vyko seminaras "Kova su prekyba moterimis: priemonės paklausos prevencijai", kurio metu buvo kalbama apie Šiaurės šalių patirtį kovojant su prekyba moterimis.

"Žiūrint lyčių lygybės aspektu, prekyba žmonėmis turi dvi skaudžias puses - moterį ir vyrą. Moteris, kuri yra parduodama, vyras - perka", - sakė V. Juršėnienė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak pašnekovės, iki šiol dauguma Baltijos šalyse taikomų prostitucijos prevencijos priemonių yra skirta paramai aukoms. V. Juršėnienės teigimu, būtina papildomą dėmesį skirti lytinių paslaugų paklausos prevencijai.

"Negalime žiūrėti į moterį kaip į prekę, reikia keisti visuomenės stereotipus, nusistovėjusį mąstymą", - pabrėžė V. Juršėnienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visgi pašnekovė pripažino, jog kol kas pagrindinis Šiaurės ir Baltijos šalių darbo grupės prieš prekybą moterimis tikslas - supažindinti visuomenę su prekybos moterimis problema bei vykdyti prevencinį darbą.

Vilniuje vykusio seminaro metu pristatant Lietuvos nacionalinės informacinės kompanijos prieš prekybą moterimis 2002 metų rezultatus, buvo minėta, kad šalyje buvo rengiami seminarai, mokymai, informacijos skleidimas per žiniasklaidą bei kiti renginiai.

REKLAMA

Ypatingas dėmesys atkreiptas į problemos supratimo didinimą, stengiantis į bendrą darbą įtraukti žiniasklaidą, vietines savivaldos institucijas, mokyklas bei nevyriausybines moterų organizacijas.

Todėl Šiaurės ir Baltijos šalių darbo grupės prieš prekybą moterimis nutarė pratęsti informacinės kampanijos prieš prekybą moterimis programą ir 2003 metams.

REKLAMA

Planuojama ir toliau gilinti visuomenės žinias apie nelegalią prekybą moterimis.

Kampanijoje prieš prekybą moterimis Lietuvoje dalyvauja keliolika valstybinių institucijų bei nevyriausybinių organizacijų. Šiaurės šalyse šią programą įgyvendina valstybinės institucijos, prižiūrinčios lyčių lygybę. Informacines kampanijas Baltijos šalyse finansuoja Šiaurės valstybės.

Vokietijos kriminalinės policijos duomenimis, šioje šalyje tarp 2001 metais išaiškintų prekybos žmonėmis aukų buvo 119 merginų ir moterų iš Lietuvos. Šioje statistikoje Lietuva užėmė trečiąją vietą po Baltarusijos ir Ukrainos.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų