Rusijos sostinės milicija perspėja: pastaraisiais mėnesiais suaktyvėjo alfonsai, norintys krizės laikotarpį pergyventi kartu su kokia nors gerai uždirbančia dama. Milicijai antrina psichologai: artimiausiu metu žigolams atsiveria erdvės. Krizės metu kai kuriems vyrams didesnius jausmus žadina ne moterys, o jų brangenybės.
Krizės laikotarpiu turtingi vyrai atsisako meilužių lygiai taip pat, kaip ir nuvertėjusių akcijų. Šios moterys tampa lengvu grobiu vyrams, ieškantiems rėmėjų.
Neseniai JAV kompanija "Prince & Associates" apklausė 518 milijonierių: ar turi jie meilužių ir kaip nesantuokiniams ryšiams atsiliepia finansinė krizė. Paaiškėjo, kad 80 procentų apklaustų turtuolių ketina mažinti išlaidas meilužės, o 12 procentų - išvis atsisakyti tokios prabangos, kaip neištikimybė.
Rusijoje tokie tyrimai, žinoma, nebuvo atlikti. Tačiau sociologai tikina, kad ir čia galioja tokios pačios taisyklės. Dėl didelio darbo tempo ir krūvio verslininkams nelieka laiko asmeniniam gyvenimui.
Vienos Maskvos konsultavimo kompanijos vyriausiasis vadybininkas, 38 metų Jurijus, savo meilužei taip paaiškino susidariusią situaciją: "Nepyk, neturiu nei laiko, nei jėgų". Jurijus vedęs, meilužę turi jau pusantrų metų. Pati moteris nieko iš verslininko neprašė, bet Jurijus mano, kad jos meilužės statusas jį įpareigoja nuolat teikti dovanas. Moteriai tekdavo brangūs kvepalai, papuošalai, vienetiniai dizainerių sukurti drabužiai. Tačiau prieš kelias savaites vadybininkui darbe nurėžė nemenką dalį atlyginimo, laisvų pinigų neliko. "Tai ką man dabar, meilužei per Naujus metus šokolado plytelę padovanoti? Jau geriau tuomet išvis santykius nutraukti", - įsitikinęs Jurijus. Jis teigia asmeniškai pažįstantis dar tris vyrus, kurie dėl finansinių sunkumų buvo priversti mesti savo meilužes.
Anot sociologės Zojos Chotkinos, Rusijoje gyvuoja tradicija, jog maitintojas yra vyras. Todėl pripažinti finansinį nepajėgumą jiems yra labai sunku psichologiškai. Tuo tarpu moterims imtis grobio medžiotojos vaidmens, anot psichologės Andželikos Munasipovos, darosi vis lengviau.
Per pastaruosius 15 metų Rusijoje moterys tapo itin savarankiškos ir įrodė, jog sugeba spręsti vyriškas užduotis. Štai todėl, tos pačios JAV kompanijos "Prince & Associates" tyrimo duomenimis dauguma turtingų moterų, kurios išlaiko meilužius, ketina jiems net padidinti "honorarus". Neva griūvančiame pasaulyje taip mokama už romantiką. O alfonsams taip kaip tik į naudą.