Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas teigia, kad parlamentarai turi teisę laisvai reikšti savo nuomonę, vertinti reiškinius, jais abejoti, gauti atsakymus į įvairius paklausimus.
Tai A.Paulauskas pareiškė po pokalbio su parlamentaru socialdemokratu Kęstučiu Kriščiūnu, susitikusiu su Seimo vadovu išsiaiškinti, "ką Seimo narys gali daryti, o ko negali".
A.Paulausko teigimu, K.Kriščiūnas, domėdamasis didžiausios alkoholio gamintojos bendrovės "Strumbras" privatizavimu bei vienos Kauno gatvės remonto darbams atlikti paskelbtu konkursu, nepažeidė jokių teisės aktų ir elgėsi teisingai. Seimo pirmininkas vis dėlto pripažino, jog "reikalinga atlikti ir gilesnę šių veiksmų analizę".
Kauno savivaldybės politikai K.Kriščiūną apkaltino neteisėtai kišantis į J.Bakanausko gatvės remonto, kainuosiančio 11 mln. litų, rangovo konkurso eigą, o Kauno meras parlamentarą apskundė Seimo Etikos ir procedūrų bei Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijoms.
Anksčiau Seime surengtoje spaudos konferencijoje K.Kriščiūnas su kolega Petru Papovu kritikavo galimą sprendimą paskelbti "Stumbro" privatizavimo konkurso nugalėtoja bendrovę "Mineraliniai vandenys", nes ši bendrovė esą neturinti patirties ir jai tariamai gali kilti problemų ieškant "Stumbro" produkcijai rinkų užsienyje.
Savo ruožtu, jie gyrė privatizavimo konkurse dalyvavusią Rusijos kompanijai S.P.I. priklausančią Latvijos bendrovę "Latvijas Balzams".
Didžiausią Lietuvos alkoholio gamybos įmonę "Stumbras" privatizuoti pretenduojantis koncernas "MG Baltic" šių dviejų Seimo narių pasisakymus apskundė teismui ir prašo priteisti 400 tūkst. litų už savo ir bendrovės "Mineraliniai vandenys" dalykinės reputacijos menkinimą.
Etikos ir procedūrų komisijai valdančiosios Socialdemokratinės koalicijos frakcijos atstovus P. Papovą ir K.Kriščiūną dėl kišimosi į bendrovės "Stumbras" privatizavimą apskundė ir opozicinės Tėvynės sąjungos - konservatorių frakcijos Seime narys Jurgis Razma.
BNS