Nors jau dabar nusikalstamumas ir pareigūnų darbo krūvis auga lyg ant mielių, ateityje padėtis bus dar sunkesnė, o policijos finansavimas - dar labiau apkarpytas. Tuo tarpu prastėjant ekonominei situacijai, didėjant nedarbui, prognozuojama, jog nusikalstamumas dar stipriai augs.
Klaipėdos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui šiemet skirta 65,7 mln. litų. Iš jų darbo užmokesčio fondui - 46,97 mln. litų. Šios lėšos bus paskirstytos visiems Klaipėdos apskrities policijos komisariatams.
Dėl prastos ekonominės situacijos, lyginant su praėjusiais metais, 3 proc. sumažintas darbo užmokesčio fondas ir tiek pat prekių bei paslaugų - telefono, šildymo, automobilių priežiūros, vandens išlaidos.
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovas Benonas Ivanauskas ir kiti pareigūnai neslėpė, jog finansavimo sumažėjimas turės įtakos jų darbui.
Planuojama sumažinti ir kurortams skirtą finansavimą sezono metu. Tačiau kiek tas finansavimas bus apkarpytas, kol kas neaišku. "Pernai vasarą į Palangą buvo atsiųstas optimalus pareigūnų skaičius. Finansavimas buvo didžiausias per visą istoriją. Tikiuosi, kad taip bus ir šią vasarą", - vylėsi laikinai einantis Palangos policijos komisariato vadovo pareigas Andrius Grigaitis.
Beveik visuose šios apskrities komisariatuose trūksta darbuotojų. Vyriausiajame policijos komisariate laisvų etatų yra 13 proc., Klaipėdos rajono - 16 proc., Palangos - 19 proc. Labiausiai trūksta policininkų, tyrėjų ir apylinkės inspektorių.
Policijai nerimą kelia ir planai dėl Lietuvos vardo tūkstantmečio amnestijos. Į laisvę išeitų nuo 700 iki tūkstančio malonės sulaukusių nuteistųjų.
Anot B.Ivanausko, dauguma į laisvę išėjusių asmenų nekeičia gyvenimo būdo. Jie grįžta į įkalinimo įstaigas. Pareigūnas neslėpė, jog kategoriškai pasisako prieš amnestijas. Jo nuomone, esant per dideliam humaniškumui, atsiranda nebaudžiamumo jausmas: "Įstatymuose ir taip numatyta daug išimčių, kada nuteistieji į laisvę išleidžiami anksčiau laiko. Policijos pareigūnai tokiam žingsniui negali pritarti".