Naujasis virusas "Doomjuice", nukreiptas prieš kompaniją "Microsoft Corp.", internete pasirodė pirmadienį. Apsaugos ekspertų teigimu, jis sulėtino kai kurių kompanijos tinklapio dalių darbą.
"Doomjuice", kurį kai kurie vadina viruso "My Doom" variantu, plinta per elektroninio pašto sistemas, jau užkrėstas "MyDoom". Pastarasis virusas internete pasirodė sausio mėnesio pabaigoje ir tapo greičiausiai plintančiu virusu per visą istoriją.
"Jis (naujasis virusas) ieško tik tų kompiuterių, kurie buvo užkrėsti "MyDoom" variantu A arba B", - pareiškė antivirusinės pagalbos komandos įmonėje "Network Associates Inc." viceprezidentas. Pasak jo, jis neplinta taip greitai kaip virusas "MyDoom".
Kadangi virusas "Doomjuice" plinta tiesiogiai per užkrėstus kompiuterius, o ne elektroninį paštą, pasak ekspertų, nebūtų pakankamai tikslu jį vadinti "MyDoom" variantu. Didžiausio aktyvumo metu, sausio mėnesio pabaigoje, kas penktas elektroninis laiškas buvo užkrėstas "MyDoom" virusu.
Tačiau kai kurios kompiuterių apsaugos kompanijos ir įmonė "Microsoft" virusą "Doomjuice" apibūdina kaip "MyDoom" variantą ir vadina jį "MyDoom.C".
Virusas "MyDoom" bei jo variantas B buvo siunčiami su priedu, kurį atidarius asmeninis kompiuteris buvo užkrečiamas. Po to užkrėstiems kompiuteriams buvo nurodoma atakuoti kompanijų "SCO Group Inc." ir "Microsoft" tinklapius ir taip sustabdyti jų veiklą.
Pasak ekspertų, virusą "Doomjuice", kaip ir "MyDoom", sukūrė tas pats asmuo. Naujasis virusas yra sukurtas tam, kad siųstų laiškus su prašymu suteikti informacijos ir taip sustabdytų jo veiklą.
Vašingtono valstijoje įsikūrusi "Microsoft" pareiškė, kad "visa kompanijos interneto svetainė veikia stabiliai ir prieinama lankytojams". Tačiau apsaugos ekspertai pažymėjo, kad "Microsoft" tinklapis veikė lėčiau, o savaitgaliais dirbo su pertrūkiais.
JAV Jutos valstijoje įsikūrusios nedidelės programinės įrangos gamintojos SCO tinklapis po "MyDoom" atakos neveikė maždaug savaitę.
Pirmadienį pagrindinis kompanijos "Microsoft" tinklapis "http://www.microsoft.com" veikė, tuo tarpu SCO svetainės "http://www.sco.com" darbas buvo sustojęs.
Kompanijos sukūrė papildomus tinklapius "https://information.microsoft.com" ir "http://www.thescogroup.com" bei kiekviena jų siūlo po 250 tūkst. JAV dolerių už suteiktą informaciją, padėsiančią sugauti "MyDoom" kūrėją.
Reuters-ELTA