Nauja Kinijoje pasirodžiusi SŪRS (SARS) atmaina, atrodo, yra mažiau užkrečiama nei ta, kuri praėjusiais metais visame pasaulyje pareikalavo 800 gyvybių, trečiadienįpareiškė vienas Honkongo mokslininkas.
Šįmet nustatyta SŪRS atmaina, rodos, nėra taip gerai prisitaikiusi žmonių infekavimui kaip ta, kuri siautėjo 2003-iaisiais, pažymėjo Honkongo universiteto mikrobiologas ir vienas iš staigaus ūmaus respiracinio sindromo viruso tyrimams vadovaujančių ekspertų Guan I (Guan Yi).
"Šių metų virusas yra nauja viruso atmaina. Ji elgiasi kaip virusas gyvūno organizme ir nėra gerai prisitaikiusi prie žmonių, tad jos gebėjimas plisti tarp žmonių yra silpnas, - pridūrė G. I. - Dėl to nebuvo infekuoti asmenys, su kuriais turėjo kontaktą aukos Kinijoje".
G. I. pažymėjo, jog šįmet nustatyta atmaina yra SŪRS viruso, tačiau tyrimai parodė, kad ji nėra kilusi iš pernykščio viruso, kuriuo maždaug 30 šalių užsikrėtė daugiau kaip 8 tūkst. žmonių. Abi atmainos, manoma, yra kilusios iš tos pačios koronovirusų šeimos, kuri taip pat lemia ir įprastą persišaldymą.
Praėjusią savaitę Kinija patvirtino, kad 32 metų televizijos prodiuseris iš Gvandžou miesto užsikrėtė SŪRS. Tai buvo pirmasis užsikrėtimo atvejis po to, kai Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) liepos mėnesį pranešė apie SŪRS epidemijos pabaigą. Ši auka pasveiko. Antradienį Honkongo kabelinė televizija pranešė, kad padavėja kinė - antroji patvirtinta SŪRS nešiotoja, nors Kinijos Vyriausybė tvirtina vis dar laukianti galutinių tyrimų rezultatų. Dar vienas vyras šiuo metu taip pat tiriamas, ar nėra užsikrėtęs SŪRS. Nė vienas iš daugybės su trimis kinais kontaktą turėjusių asmenų SŪRS neužsikrėtė.
Mokslininkai mano, kad žmonėms kosėjant ar sloguojant organizmo skysčių lašeliai SŪRS virusą tiesiogiai gali perduoti iki 2 metrų spinduliu. Virusas nuo trijų iki šešių valandų gali išgyventi ir ant žmogaus kūno paviršiaus.
Reuters-ELTA