REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Spalio 1 d. TS-LKD kandidatas į Marijampolės miesto atstovus LR Seime dr. Arvydas Vidžiūnas Sūduvos krašto verslininkus sukvietė į konferenciją tema: „Pasaulinė krizė: iššūkiai verslui ir valdžiai“.

REKLAMA
REKLAMA

Gausiai susirinkusiems verslo atstovams aktualius pranešimus skaitė Lietuvos banko Ekonomikos departamento direktorius dr. Raimondas Kuodis („Pasaulinė finansų krizė: priežastys ir pasekmės (Lietuvai)“. Lietuvos pramonininkų konfederacijos Ekonomikos ir finansų departamento direktorius Sigitas Besagirskas pristatė šios organizacijos požiūrį į opiausias Lietuvos verslo problemas. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Aldas Kikutis kalbėjo apie rūmų tinklą, jų asocijuotą narystę pasaulinėse verslo organizacijose bei rūmų teikiamas paslaugas ir iniciatyvas. TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius pristatė partijos veiklos programos „Pradėkime kartu kurti geresnę Lietuvą“ esmines nuostatas ekonomikos ir finansų srityse.

REKLAMA

Finansų analitikas dr. R. Kuodis, vertindamas prasidėjusios pasaulinės finansų krizės galimas grėsmes Lietuvai, pareiškė, kad mums pasisekė, kad Lietuva buvo ir yra finansų provincija. „Buvimas provincijoje blogais laikais yra žymiai geriau nei sukimasis tornado epicentre. Lietuvoje, kur vyrauja tradicinis konservatyvus bankininkystės modelis, išlieka vilčių, kad viena brangiausių pasaulio ekonomikoje finansų krizių labai giliai mūsų rinkų nepalies,“- pažymėjo dr. R. Kuodis, priminęs, kad turime visą eilę savų vietinių bėdų ir krizių, kurias būtina spręsti nedelsiant.

REKLAMA
REKLAMA

A.Kubilius akcentavo, kad TS-LKD turi aiškų planą Lietuvai, kaip stabdyti ir mažinti ekonominės krizės pasekmes, kaip pasiekti ilgalaikio ir stabilaus mūsų ekonomikos augimo. „Tam iš tiesų reikia drąsių, sisteminių permainų ekonomikos, energetikos, mokesčių reikaluose, investicijų pritraukimo. Savo programoje mes aiškiai sakome, kaip reikia spręsti visas šias problemas. Mes žinome, kaip sukurti skaidrią, sąžiningą ir veiksmingą valdžią, kuri veiktų strategiškai, planingai bei sistemingai ir galėtų įgyvendinti mūsų parengtą ambicingą planą“, - tvirtino A. Kubilius. Partijos pirmininkas priminė, kad planas susideda iš labai paprastų dalykų: verslas sako problemas, ekspertai pateikia receptus, kaip tas problemas išspęsti, o mes – TS-LKS – pasižadame jas įgyvendinti. „Mūsų planas remiasi principine doktrina – drąsios, išmintingos permainos ir platus sutarimas dėl tokio permainų plano“, - pažymėjo A. Kubilius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pranešėjai atsakė į gausius Marijampolės krašto verslininkų klausimus. Auditoriją domino TS-LKD nuostatos Rusijos atžvilgiu, pozicija dėl Gruzijos, progresinių mokesčių, solidarių mokesčių mokėjimo pranašumai, patentininkų veiklos perspektyvos, TS-LKD pozicija dėl referendumo Ignalinos AE II bloko uždarymo klausimu ir pan.

Apibendrindamas turiningą ir gyvą diskusiją, TS-LKD prezidiumo narys dr. A. Vidžiūnas padėkojo Konrado Adenauerio fondui už paramą organizuojant konferenciją ir pažymėjo, kad ir ateityje TS-LKD visas savo tiesas bei strategijas tikrins tiesiogiai kalbėdama ir tardamasi su žmonėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų