Jei jums patiko „21 gramas“, patiks ir Marko Forsterio „Pasilik“. Tik pastarajame daugiau pamišimo, daugiau išgąsčio, daugiau pakartojimų ir daugiau neaiškumų.

Gerai savo darbą išmanantis psichiatras Semas Fosteris (akt. Ewanas McGregoras, pažįstamas iš „Žvaigždžių karų“ ir „Salos“) perima savo kolegės pacientą Henrį Lethamą (akt. Ryanas Goslingas) – liesą, išblyškusį, dailę studijuojantį ir truputį kuoktelėjusį vaikiną, kuris pareiškia nusižudysiantis savo 21-ojo gimtadienio proga. O jis – vos po trijų dienų.

Psichiatras Semas turi rūpesčių ir namie, mat gyvena su buvusia paciente dailininke Lila (akt. Naomi Watts), kuri yra bandžiusi nusižudyti. Tačiau naujasis pacientas Semui kelia vis daugiau neaiškumų. Kuo giliau psichiatras pasineria į keistą Henrio pasaulį, tuo sunkiau jam sekasi atskirti realybę nuo iliuzijos. Jis mato vis pasikartojančius vaizdus, susitinka su mirusiais žmonėmis... O išblyškėlis, gesinantis cigaretes sau į rankas ir tiksliai nuspėjantis orų prognozę, jam sukelia vis daugiau neaiškumų.

Tačiau vien filmo aprašymu pasikliauti neverta. Jau nuo pat pradžių žiūrovą kamuoja, atrodo, banalūs klausimai. Kodėl visos Semo kelnės smarkiai prasilenkia su mados tendencijomis ir yra gerokai per trumpos? Kodėl Henris seną psichiatro draugą palaiko savo tėvu, kuris yra miręs? Ir ką reiškia vis pasikartojantys kraupios avarijos vaizdai? Kas ten nutiko? Tačiau atsakymų sulaukiame tik filmo pabaigoje. Ir tai ne visų.

REKLAMA

Viename interviu režisierius Markas Forsteris teigia: „Į šį filmą geriau žiūrėkite kaip į langą – žvilgsnį kreipkite ne į vaizdus, o į tai, kas slepiasi už jų. Ši istorija – tarsi sapnas, taigi yra atvira bet kokiai interpretacijai. Aš pateikiu tik vaizdines užuominas, o visa kita palieku spręsti žiūrovui“. Ir iš tikrųjų, filmo esmė net ir pabaigoje nėra pateikta ant lėkštutės. Turbūt dėl to pažiūrėjus „Pasilik“ dar bent pusdienį kamuoja įvairiausi klausimai.

Beje, nepatariu sėdėti arti ekrano, nes nespėsite susigaudyti filmo scenose. Jos juda beprotišku greičiu, keičiasi taip subtiliai, kad kartais nebesupranti, ar čia dar ta pati vieta, ar jau kita. Operatorius savo darbą atliko be priekaištų, neleisdamas filmui išsitęsti iki begalybės. Jau vien ko verti stambūs planai! Deja, pastarieji kartais išryškina ir ne itin profesionalią aktorių vaidybą. E. McGregoras niekaip neišlenda iš saldaus berniuko vaidmens ir išblyškęs nuo sutrikimo veidas, kad ir kaip besistengtų grimuotojai, neatrodo tragiškai. O žymiąją N. Watts režisierius viduryje filmo tiesiog pamiršo. Tiesa, vaidindama „Pasilik“ ji nebėra tokia subtili kaip „21 grame“, taigi norom nenorom į galva lenda banalūs vaizdai iš „Skambučio“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų