• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

K. Čilinskas: "Seimas - kriminalinis"

"Seimas tapo kriminalizuota institucija. Svarbiausi valstybės gyvenimo sprendimai priimami ne Seime ir net ne Vyriausybėje, o privačiuose kabinetuose", - po metų darbo Seime tvirtina Kęstutis Čilinskas. Patyręs, kas dedasi tautos atstovybėje, artėjančiuose rinkimuose dalyvauti jis atsisakė.

REKLAMA
REKLAMA

"Yra kelios priežastys reiškinio, kodėl į Seimą veržiasi asmenys, kurie yra teisti arba kuriems gresia baudžiamoji atsakomybė. Pirma priežastis ta, kad tam tikra visuomenės dalis yra pakankamai kriminalizuota. Ji neblogai gyvena likusios didžiosios visuomenės sąskaita - nusikalstamu, neteisėtu būdu, išnaudodama korupcinius ryšius su valdžia, ji perima materialines visuomenės vertybes ir kuria monopolijas. Tai mes matome energetikos srityje. Būtent šiai visuomenės daliai reikia kriminalizuoto Seimo ir kriminalizuotų Seimo narių. Juk jei bus sąžiningi Seimo nariai, ji negalės pasiekti savo tikslų: neteisėtai privatizuoti valstybės turto, pavyzdžiui, energetikos dalies, neteisėtai, su papirkimais gauti palankius jai įstatymus.

REKLAMA

Antra priežastis, kodėl partijų rinkimų sąrašų viršūnėse matome susitepusius asmenis, yra ta, kad Seimas jiems reikalingas kaip priebėga, kad jie galėtų išvengti atsakomybės. Seimo nariui suteikiama teisinė neliečiamybė. Praktika rodo, kad tai puikiai veikia.

2000-aisiais po Seimo rinkimų, su Naująja sąjunga atėjo nauji politikai, turėję baudžiamųjų bylų šleifą. Matėme, kaip buvo pašalinamas prokuroras, o bylos nutraukiamos. Ne tik politikai, bet ir verslo kriminaliniai elementai įsitikino, kad valdžios institucijos yra neblogas būdas pabėgti nuo baudžiamojo persekiojimo.

REKLAMA
REKLAMA

Nusikaltėlių ėjimas į valdžią yra ne tik korupcinės monopolinės oligarchijos, bet ir šiaip kitų kriminalinių sluoksnių tikslas. Kriminalinį šleifą turintys Seimo nariai yra tikri pagalbininkai, sąjungininkai, jie turi silpnų vietų, juos galima patampyti už to šleifo ir jie balsuos taip, kaip ir reikia. Tai yra "savi žmonės" - sava ir mąstysena.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Istorija apie didelės dalies energetiką valdančios LEO LT akcijų - beveik 40 procentų - perdavimą "Maximos" savininkams rodo, kad Seimas visiškai priklauso nuo oligarchų. Atominės elektrinės įstatymo svarstymas buvo labai skubotas. Atrodytų, kad tokį klausimą kaip tik reikėtų svarstyti gana ilgai, o ne per keletą dienų. Tačiau parlamentarai susidūrė su stresine situacija, viskas buvo suorganizuota taip, kad niekas su dokumentais nespėtų susipažinti. Su dokumentais susipažino vos keli Seimo nariai, bet ir juose nebuvo jokios informacijos apie tikrąją "Maximos" savininkų valdomos VST vertę. Tik dabar atsiranda informacijos apie tai, kaip oligarchai daug kartų dirbtinai padidino savo kapitalą, jį išsunkė, t.y. išsimokėjo dividendus, ir numetė išsunktus popierius, o ne kokį nors turtą, valstybei ir už tai dar gavo valdyti Lietuvos energetiką.

REKLAMA

Nors formaliai LEO LT bendrovėje valstybės akcijų yra daugiau, bet visas valdymas sutvarkytas taip, kad būtų privačių savininkų rankose. Ten yra tik vienas kitas valstybės atstovas, jis negali daryti įtakos, neturi jokių teisių ir galios pakeisti privačių savininkų sprendimų.

Pagal Seimo Statutą, jei Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvadose sakoma, kad įstatymo projektas prieštarauja Konstitucijai, jis negali būti svarstomas. Dėl įstatymo, kuriuo buvo sukuriama LEO LT ir perduodama visa valstybinė energetika, o didelė dalis atiduodama privačiai monopolinei grupei - be konkurso, neprivatizuojant ir nieko už tai nemokant, Teisės ir teisėtvarkos komitetas padarė išvadą, kad tai prieštarauja Konstitucijai. Tačiau Seimas to visai nepaisė. Jis ramiai nubalsavo, kad reikia projektą svarstyti toliau.

REKLAMA

Bet tai dar ne viskas. Dėl neteisėto energetikos verslo perleidimo buvo kreiptasi į Generalinę prokuratūrą ir į ES institucijas. Ir tada, manau, parlamentarai pradėjo galvoti apie atsakomybę.

Taigi labai skubiai, prieš atostogas, skirstantis Seimui, Seimo statutas buvo pakeistas. Priimta nuostata, kad, jeigu Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvadoje sakoma, kad įstatymo projektas prieštarauja Konstitucijai, turi būti teikiamos Konstitucijos pataisos ir jis gali būti svarstomas toliau, jei to pageidauja Seimo dauguma.

Taigi nuo šiol galima priimti Konstitucijai prieštaraujantį įstatymą, jeigu dauguma Seimo narių balsuoja už. Visa tai - išraiška, kaip veikia kriminalizuotas Seimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų