Tarptautinės kosmoso stoties įgula nustatė oro slėgio kritimo priežastį ir ėmėsi priemonių ją likviduoti, pranešė pirmadienį (01.12) Maskvos srityje, Koroliovo mieste esantis Skrydžių valdymo centras (SVC).
"Specialiu ultragarsiniu prietaisu NASA astronautas Michaelas Foale`as (Maiklas Foulas) surado stotyje, kad oras nuteka per vieno Amerikos modulio "Destiny" techninių sistemų vamzdelio plyšį", - papasakojo SVC specialistas.
NASA pranešė, kad įgula jau pradėjo šalinti šį gedimą. "Tai galima padaryti stotyje esančiomis priemonėmis. Rytoj bus aišku, ar kosmonautams tai pavyko pasiekti", - sakė NASA atstovas.
Specialisto nuomone, tikriausiai jiems pavyks ir "incidentas baigsis".
Kol kas SVC specialistai konstatuoja kad slėgis Tarptautinėje kosmoso stotyje krinta.
"Pirmadienio rytą slėgis stotyje nukrito iki 720,5 mm gyvsidabrio stulpelio, o sausio 11-osios rytą buvo 721 mm".
Šis skaičius, pažymėjo specialistas, "toli nuo kritinės ribos". "Apie pavojų įgulos gyvybei galima kalbėti, jeigu skaičius artėja prie kritinės 620 mm gyvsidabrio stulpelio padalos, o su tokiais rodikliais, kaip dabar, įgula gali dirbti stotyje dar pusę metų", - pažymėjo jis.
Pirmą kartą slėgio TKS kritimas buvo užfiksuotas gruodžio 31 dieną. Specialistų duomenimis, slėgis krito 2 mm per dieną ir tai sudarė 0,3 proc. bendro oro kiekio stotyje. Specialistai šios situacijos nevertina kaip kritiškos ir teigia, kad įgula gali įsileisti reikiamą oro kiekį.
Dabar Rusijos ir Amerikos specialistai nuolat palaiko ryšį su kosmonautais, dirbančiais TKS. NASA atstovų duomenimis, "įgula jaučiasi puikiai".
Šiuo metu Tarptautinėje kosmoso stotyje yra Rusijos kosmonautas Aleksandras Kaleris ir NASA astronautas Michaelas Foale`as.
"Interfax"-BNS