Didžiausias iki šiol Japonijos karinis kontingentas penktadienį kirto Kuveito sieną ir atvyko į Iraką, kur prisijungs prie čia jau esančių japonų karių vykdyti misijos, suskaldžiusios šalies visuomenę.
Sieną kirto maždaug trisdešimt karinių transporto priemonių, įskaitant šarvuotuosius transporterius, kolona, kurioje važiuoja apie 130 sausumo savigynos pajėgų karių. Jie prisijungs prie Irake kiek anksčiau dislokuotų maždaug 100 japonų karių.
Japonijos vyriausybė tvirtina, kad planuojamas iš viso maždaug 1 000 karių dislokavimas šiitų dominuojamame Pietų Irako Samavos mieste yra humanitarinė misija, tačiau dalinys veiks kartu su JAV vadovaujamomis pajėgomis.
Nė vienas japonų karys nedalyvavo kovos veiksmuose ir nebuvo nukautas nuo Antrojo pasaulinio karo laikų, nors nuo 1992 metų priėmus atitinkamą įstatymą Japonijos savigynos pajėgos dalyvauja Jungtinių Tautų taikos palaikymo operacijose.
Praėjusių metų liepą priimtas įstatymas leidžia dislokuoti karius Irake, bet tik vadovaujantis Japonijos pacifistine konstitucija. Tai reiškia, kad japonų kariškiai gali veikti "ne mūšių zonose", bet Irako atveju tai nustatyti gana keblu, nes ten vis dar rengiami išpuoliai prieš JAV ir jų sąjungininkių pajėgas.
Anksčiau į Iraką atvykę 100 japonų karių stato bazę netoli Samavos, esančioje už 300 km į pietus nuo Bagdado. Visą japonų karinį kontingentą Irake sudarys maždaug 600 sausumo pajėgų narių, likę bus laivyno ir oro pajėgų kariai.
"Reuters"-BNS