• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gariūnų prekiautojų ir pirkėjų artimiausiu metu laukia du įvykiai: lietuvių kalba ketinama išleisti Danijos nacionalinio tyrimų instituto kultūros antropologės, mokslų daktarės Pernille Hohnen knygą apie Gariūnus, o Vyriausybė apsispręs, ar šį turgų pripažinti valstybiškai svarbiu objektu. Šie du faktai gali pakeisti ne tik mūsų sampratą apie turgų, bet ir dešimčių tūkstančių žmonių gyvenimus.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš dešimt metų mokslininkė P. Hohnen tyrinėjo valstybingumą atgavusios Lietuvos visuomenę, kelis mėnesius kasdien praleisdavo turguje, apklausė šimtus žmonių. Galop šis triūsas pavirto solidžia disertacija: "Gariūnų marginalizacija: turgaus kultūrinė antropologija".

REKLAMA

"Gariūnai? Kodėl, po galais, tu nori tirti Gariūnus? Čia juk “bardakas”. Tai nusikaltėlių ir nešvari vieta, kuri neatskleidžia Lietuvos", - danei pareiškė vilnietė mokytoja. Tokie ir panašūs atsakymai pasigirsdavo visada, kai mokslininkė užsimindavo, kad rinkos ekonomikos plėtrą tyrinės Gariūnuose.

REKLAMA
REKLAMA

Iš tiesų Lietuvoje iki pastarojo meto nesigilinta į tikrąją Gariūnų turgaus reikšmę šalies ekonomikai ir žmonių gyvenimui. Situacija pasikeitė, kai trys Gariūnų turgavietę eksploatuojančios įmonės panoro 99 metams be konkurso išsinuomoti 32,5 hektaro Gariūnų žemės.

Trys bendrovės "Geruda", "Jurgena" ir "Posūkis" pernai parengė projektą "Paslaugų smulkiajam ir vidutiniam verslui parkas "Gariūnai". Vilniaus apskrities viršininko administracija jau pritarė parko projektui ir parengė Vyriausybės nutarimo projektą, kuris "šiuo metu derinamas".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto gal valstybei būtų naudingiau Gariūnų žemę išnuomoti aukcione nei nuomos teisę perleisti be konkurso?

"Mums atrodo, kad kažkas nori pasisavinti mūsų sukurtą verslą, - "Lietuvos žinioms" sakė Aukštųjų Panerių įmonių asociacijos prezidentas Eugenijus Bulavas. - Miestai ir miesteliai jau išsidalyti, tad kažkieno žvilgsnis nukrypo į Gariūnus". Jis nenorėjo įvardyti projekto priešininkų.

REKLAMA

Buvusi Seimo kontrolierė (dabar vaikų teisių kontrolierė) Rimantė Šalaševičiūtė sakė, kad E. Bulavas jau buvo skundęsis, kad su asociacijos įmonėmis stengiamasi "susidoroti". Kontrolierė tvirtina nenustačiusi, kad šios įmonės būtų ką nors pažeidusios. Greičiau esą priešingai - joms trukdo savivaldybėje dirbantys asmenys.

REKLAMA

Seimo Antikorupcijos komisijos narė Nijolė Steiblienė tvirtino nežinanti, kaip vertinti trijų bendrovių siekį išsinuomoti Gariūnų žemę 99 metams. "Nežinau, ar tai korupcija, neturiu nuomonės", - sakė parlamentarė. Politikei toks ilgas nuomos terminas atrodė keistas.

Išsamiau skaitykite “Lietuvos žiniose”.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų