• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl ko gerklė nuolat paraudusi?

Gerklės perštėjimas, skausmas ir paraudimas paprastai siejami su peršalimo ligomis. Tačiau ne tik peršalimas sukelia šiuos simptomus. Jų kilmė gali būti labai įvairi. Minėtus simptomus gali sukelti virusai, bakterijos, grybeliai ir parazitai, įvairios burnos gleivinės ligos. Prie uždegimo prisideda ir nusilpusi imuninė sistema, alergenai, taip pat rūkymas, besaikis alkoholio vartojimas. Taip pat nuolatinis gerklės paraudimas ir perštėjimas gali pasireikšti dėl tam tikrų medikamentų vartojimo, tarp jų dėl burnos skalavimo priemonių, burnos gaiviklių, kurių sudėtyje yra fenolio, alkoholio ar rūgščių. Verta paminėti ir sparčiai plintančią gastroezofaginio refliukso ligą (GERL), paprastai tariant - rėmenį. Dėl pastovių stemplės spazmų gerklė nuolatos būna paraudusi, žmogus pastebi rytinį balso užkimimą.

REKLAMA
REKLAMA

Jei jus kamuoja burnos gleivinės ligos, pavyzdžiui, burnoje pastebite daug dažnai besikartojančių bespalvių mažų pūslelių, kurios greit pratrūksta ir virsta skausmingomis žaizdelėmis, dėl kurių atsiranda gerklės skausmas - tai požymiai, kad jūsų organizmas nusilpęs ir neatsparus infekcijos sukėlėjams. Jei gerklę skauda be jokios regimos priežasties - apžiūrėkite liežuvį. Jei liežuvis paraudęs ir padengtas baltais taškeliais ir apnašomis, greičiausiai gerklės skausmą sukėlė grybelinė nosiaryklės infekcija, kuri dažnai pasireiškia po antibiotikų terapijos, nusilpus organizmui, po patirto streso. Priešingai labai paplitusiai nuomonei, žmogus negali susirgti vien dėl to, kad sušalo, sušlapo ar miegojo prie atviro lango.

REKLAMA

Taigi kaip išvengti nuolat besikartojančio gerklės perštėjimo, skausmo ir paraudimo? Žinoma, geriausia pagalbos kreiptis į gydytoją, bet dažnai ligoniai yra linkę gydytis patys. Pirmiausiai pagalvokite: galbūt jūs pervargote ir jūsų imuninė sistema neveikia taip gerai, kaip norėtųsi? Tokiu atveju vertėtų prisiminti gamtinius stimuliatorius, kurie nuo seno vartojami liaudies medicinoje. Būtų verta paminėti česnakus, svogūnus, mėtas, erškėtuogės vaisius, alaviją, tują, šeivamedį, ežiuolę. Medus, buvo mūsų senolių "maistas ir vaistas". Tą patį galima pasakyti ir apie miško uogas - žemuoges, mėlynes, spanguoles ir visas kitas. Nesvarbu, kiek jų suvalgysime,- svarbiau, kad jų dažniau atsirastų mūsų racione ir jos išstumtų saldumynus, mėsainius, dešrainius ir panašius produktus. Galima pavartoti ir visiems vaistinėse prieinamų vitaminų su mineralais ir mikroelementais, augalinių imunostimuliatorių. Stengtis kuo mažiau vartoti kavos, alkoholio. Beje, pastarąjį gydytojai rekomenduoja vartoti ypač saikingai, nes kitaip tikrai neišvengsite "paraudusios gerklės sindromo". Labai svarbu poilsis, ramybė ir gera nuotaika.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu jūsų gerklės negalavimų priežastis yra rėmuo - rekomenduojama vengti persivalgyti, nevalgyti mažiausiai 3 val. prieš einant miegoti. Dažniausios žmonių, kuriuos kamuoja rėmuo, klaidos yra šios: pavalgius atsigulti, pavalgius sportuoti, dėvėti aptempiančius drabužius, susiveržti diržu. Jeigu yra antsvorio, būtina jį mažinti. Sureguliavus kūno masę, nemalonių simptomų sumažėja, jie tampa mažiau "įkyrūs". Rūkantiesiems, ypač sergantiems GERL, simptomai stipresni, ligos eiga sunkesnė. Ar jums būtinas medikamentinis gydymas, gali nuspręsti tik gydytojas, atlikęs tam tikrus tyrimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei manote, kad jums gali būti grybelinė nosiaryklės infekcija ir dėl to jaučiate diskomfortą gerklėje, rekomenduojama skalauti burną ir gerklę baktericidiniais, uždegimą mažinančiais tirpalais. Tiks ir nestiprus kalio permanganato ar jodo tirpalas, šalavijų, ramunėlių arbatos. Vartokite imunitetą stiprinančius preparatus, didesnes vitamino C dozes. Šiuo atveju gali pagelbėti gydytojas, kuris išvaduos jus nuo nemalonių pojūčių, paskyręs antigrybelinius preparatus.

Jei nenutuokiate, kokia galėtų būti jūsų gerklės skausmo priežastis, kaip pirmoji pagalba jums tikrai nepakenks šiltos vaistažolių (ramunėlių, rozmarinų, čiobrelių, aviečių, liepžiedžių) arbatos su medumi arba šilto vandens su citrinų sultimis. Padės ir šiltas kaklo kompresas: saują kambario temperatūros varškės sumaišykite su trupučiu šilto vandens ir paskleidę tyrę ant rankšluosčio apvyniokite juo kaklą. Kompresą laikykite tol, kol jausite šilumą. Jeigu tai nepadės - jūsų laukia dar vienas pasimatymas su šeimos gydytoju.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų