• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bulvių sultys - sveika

Kai bulvės tik buvo atvežtos į Europą, buvo grožimasi jų žiedais ir žaluma. Bėgant laikui buvo išsiaiškinta, kad užjūrio augalo vertybės - žemėje, o lapeliuose ir žieduose yra nuodingos medžiagos - solanino. Užtat bulvių gumbai - tiesiog gydomųjų medžiagų sandėlis.

REKLAMA
REKLAMA

Kadangi turi daug vitamino C (20 mg/100 g), bulvės stiprina kraujagysles (vartojant bulves, sumažėja kraujavimas iš dantenų). Sandėliuojat ir termiškai jas apdorojant tam tikras vitamino C kiekis sunaikinamas. Daugiausia vitaminų išlieka neskustose keptose bulvėse; skustos bulvės netenka 65 procentų vitaminų. Jei nuskustas bulves sumerksite į pasūdytą vandenį ir tik tuomet virsite, išliks tik apie 50 procentų vitaminų. Sudėję bulves jau į verdantį vandenį, vitaminų išsaugosime apie 60 procentų.

REKLAMA

Žaliose bulvėse yra ir B, B, PP vitaminų, krakmolo, cukraus, baltymų, kalio, fosforo, geležies, kalcio, jodo, magnio ir t. t.

Kad netrūktų kalio, žmonėms, kenčiantiems nuo širdies ligų, liaudies medicinos žinovai siūlo tokį maitinimosi režimą: kelias dienas gerti kuo daugiau pieno, po to tris dienas per šešis kartus suvalgyti 1 kilogramą keptų arba virtų su lupena (be druskos) bulvių. Kitokio maisto tas tris dienas nevalgyti. Kurso pabaigoje ligonis pradeda daugiau šlapintis. Tada bulvių dieta nutraukiama. Procedūrą galima atlikti ne dažniau kaip kartą per mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA

Žalios bulvės naudojamos skrandžio ir žarnyno opoms gydyti, padidėjusiam rūgštingumui reguliuoti. Galima valgyti žalias tarkuotas bulves, maišyti į salotas, išsisunkti sulčių. Sultys ruošiamos iš kruopščiai nuplautų neskustų bulvių. Bulves sutarkuoti plastmasine trintuve, nusunkti ir gerti po pusę stiklinės 2-3 kartus per dieną, likus pusvalandžiui iki valgio (gydymosi kursas - 2-3 savaitės). Bulvių sultis, kad būtų skaniau, galima maišyti su pomidorų ar obuolių sultimis, pagardinti medumi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bulvių sultys naudingos ir kenčiantiesiems nuo nemigos, tiems kuriuos vargina nerviniai sutrikimai, bloga nuotaika.

Bulvės naudojamos ir kaip skausmą malšinanti priemonė. Nulupkite karštas su lupena virtas bulves, suminkykite ir dėkite prie skaudamos vietos.

REKLAMA

Jei vargina vokų uždegimas, sutarkuokite bulvę, tarkius įsukite į marlę ir užsidėkite ant akių. Toks pat kompresas tinka atšerpetojusioms, apšalusioms rankoms, kojoms, nudegintoms, apiplikytoms vietoms.

Tepalu iš tarkuotos bulvės ir alyvų aliejaus gydomos pūliuojančios žaizdos, hemorojus.

Bulvių sulčių ir pieno "kokteilis" - labai geras kosmetinis pienelis, minkštinantis veido ir rankų odą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų