Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas Artūras Zuokas sako svarstąs galimybę atsistatydinti iš Vilniaus miesto mero posto. A. Zuokas tikina "savo viduje jau priėmęs sprendimą", tačiau dar norįs jį aptarti su kolegomis partijoje ir savivaldybėje.
"Svarstau apie atsistatydinimo galimybę ir grįžęs į Vilnių pradėsiu diskusijas su savo partijos kolegomis, Vilniaus miesto tarybos nariais ir frakcijų vadovais. Man asmeniškai nesunku tai padaryti, bet kaip bebūtų aš jaučiu atsakomybę ir prieš kolegas, darbuotojus ir miesto gyventojus", - Eltai antradienį sakė A. Zuokas.
Šiuo metu A. Zuokas atostogauja Italijoje, į Lietuvą jis grįžta antradienį vakare.
A. Zuokas tikino "savo viduje jau priėmęs sprendimą", tačiau dar norįs kalbėtis apie tai su kolegomis partijoje ir Vilniaus savivaldybėje. A. Zuokas teigė jau dabar informavęs daugelį kolegų Vilniaus savivaldybėje apie svarstomą galimybę atsistatydinti, vos grįžęs į Vilnių A. Zuokas šį klausimą žada aptarti su Vilniaus tarybos nariais.
"Aš svarstau apie tokią atsistatydinimo galimybę ne todėl, kad turiu dvejonių dėl sprendimų, kurie buvo priimti man vadovaujant miesto tarybai. Atvirkščiai, net pasakyčiau, kad visi priimti sprendimai yra ilgų diskusijų, politinių derybų ir kompromisų rezultatai, po kuriais dar kartą galiu drąsiai pasirašyti, nes, mano giliu įsitikinimu, jie naudingi miesto gyventojams", - sakė A. Zuokas.
Vilniaus meras teigė nenorįs būti savotiška priedanga vertinant ūkio ministro Viktoro Uspaskicho veiklą.
"Lemiamas motyvas, kodėl aš svarstau apie atsistatydinimą - tai, kad šiandieną aš tampu savotišku skydu ar gelbėjimo ratu ponui V. Uspaskichui, vertinant jo veiklą, su kuo aš kategoriškai nesutinku. Atsižvelgdamas į prezidento pareiškimą ir matant šias dvi paraleles, man susidaro įspūdis, kad mano užimamos pareigos gali būti kliūtis Prezidentui principingai vertinti savo skiriamus pareigūnus į valstybės tarnybą. Todėl galbūt mano pasitraukimas iš užimamų pareigų galėtų būti prasmingas - valstybėje būtų daugiau moralios politikos ne žodžiais ir pareiškimais, o konkrečiais kasdieniniais darbais", - teigė A. Zuokas.
Liberalcentristų vadovas taip pat sakė esąs dėkingas už pirmadienį išplatintą Vilniaus miesto tarybos frakcijos seniūnų pareiškimą, kuris esą parodo, "kad darbinga taryba priima sprendimus, o ne vienas kitas asmuo". A. Zuokas taip pat pridūrė visomis išgalėmis besipriešinsiąs bandymams paralyžiuoti Vilniaus miesto tarybos veiklą, kaip kad yra daroma Seime.
Vilniaus miesto tarybos frakcijų atstovai pirmadienį išplatino pareiškimą, kuriame piktinosi siekiu kištis į sostinės tarybos darbą. Pareiškime taip pat teigiama, jog pastaruoju metu juntamas tam tikrų politinių ir verslo interesų grupių noras ir Vilniaus miesto tarybą "užkrėsti Seimo virusu, kuris pasireiškia nuolatiniu tarpusavio santykių aiškinimusi ir politinėmis kovomis, užuot sprendus svarbius šalies ūkio, ekonomikos bei visuomenės klausimus".
"Vilniaus miesto taryba yra savarankiška, miesto gyventojų valia suformuota institucija, ir Seimas neturi teisės nesiskaityti su Lietuvos Konstitucijoje įtvirtintu valdžių atskyrimo principu bei kištis į miesto valdymo reikalus. Tik Vilniaus miesto taryba turi teisę spręsti miesto bei Savivaldybės vadovų atitikimą užimamoms pareigoms", - rašoma pareiškime, kurį pasirašė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcijos, Lietuvos rusų sąjungos frakcijos, Liberalų ir centro frakcijos, Naujosios sąjungos (socialliberalų) frakcijos, Nepriklausomos pilietinės frakcijos, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnai bei Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) frakcijos atstovas.
Šis pareiškimas yra atsakas į praėjusią savaitę Seime sudarytą laikinąją tyrimo komisiją, kuri aiškinsis žiniasklaidoje paskelbtus faktus apie galimą korupciją Vilniaus miesto savivaldybėje, kilusius įtarimus dėl vadinamojo "abonento", kuriam esą bendrovė "Rubicon" už palankius sprendimus pervesdavusi didžiules pinigų sumas, taip pat - galimus Vilniaus mero A. Zuoko neteisėtus veiksmus proteguojant bendrovę "Eksimeta".
Prezidentas V. Adamkus pirmadienį leido aiškiai suprasti nepasitikįs į skandalus įsivėlusiais Darbo partijos vadovu ūkio ministru V. Uspaskichu ir Liberalų ir centro sąjungos pirmininku, Vilniaus meru A. Zuoku. Tai V. Adamkus pasakė pirmadienį per televizijas kreipdamasis į šalies visuomenę. Nors savo pareiškime V. Adamkus nemini konkrečių politikų pavardžių, tačiau aiškiai užsimena kalbąs būtent apie pasitikėjimo netekusius V. Uspaskichą ir A. Zuoką.
V. Adamkaus vertinimu, šių dviejų politikų - dviejų parlamentinių partijų vadovų tarpusavio kaltinimai, santykių aiškinimasis kenkia valstybės ir savivaldos interesams, diskredituoja jas visuomenės akyse.
ELTA