Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas prakalbo apie būtinybę keisti Seimo statuto nuostatas, apibrėžiančias kai kurias apkaltos procedūras. Anot A. Paulausko, dabar galiojančios statuto nuostatos labai painios ir sudėtingos.
Tokią nuomonę Seimo vadovas pareiškė po pirmadienį įvykusio susitikimo su Seimo specialiosios komisijos, tiriančios kaltinimų prezidentui Rolandui Paksui pagrįstumą, vadovais - komisijos pirmininku Pranciškumi Žalkausku ir vicepirmininku Juliumi Sabatausku.
Pasak A. Paulausko, Seimo statutas numato, kad, apkaltos komisijai parengus savas išvadas, Seimas kreipiasi į Konstitucinį Teismą. Iš esmės Teismas atsako į klausimą, ar būta pažeidimų, ar ne, ar asmuo, kuriam rengiama apkalta, kaltas, ar ne.
Seimas po Konstitucinio Teismo sprendimo, A. Paulausko nuomone, turėtų spręsti tik vieną klausimą, - ar pašalinti nusižengusįjį, ar ne. Pagal dabar statute numatytas procedūras, po Teismo sprendimo Seimas dar kartą svarstytų kaltumo klausimą.
"Taip Seimas lyg ir dubliuoja ar net revizuoja Teismo jau priimtą sprendimą", - spaudos konferencijoje pirmadienį sakė A. Paulauskas.
Seimo pirmininkas teigė, jog bus laikomasi principo šiuo metu vykstant apkaltai nekeisti apkaltos procedūrų. Statutas dabar būtų keičiamas tik tuo atveju, jei tai būtų neišvengiama ir jei atsirastų teisinių kliūčių priimant sprendimus.
Tačiau A. Paulauskas sakė neabejojąs, kad, pasibaigus prezidento apkaltai, Seimo statuto nuostatos būtų keičiamos iš esmės.
"Praktiškai, atsižvelgiant ir į dabartinę patirtį, reikėtų iš naujo perrašyti visą statuto dalį, apibrėžiančią apkaltos procedūras", - teigė Seimo vadovas.
ELTA