2110 PIRMOJI KELIONE APLINK PASAULI Svajonė ištirti pasaulį, jį apkeliauti, tokia pat sena kaip ir žmonija. Ne vienas įvairiomis transporto priemonėmis tai bandė padaryti.
Pirmoji kelionė aplink pasaulį karavele 1519 - ais metais rugsėjo mėnesį Fernando Magelano vadovaujama ekspedicija [ penkios karališkosios karavelės su 265 jūreiviais] išplaukė iš Sevilijos su pačiu beprotiškiausiu tikslu: pasiekti pasaulio kraštą. Fernandas Magelanas garsėjo kaip patyręs portugalų kilmės kapitonas. Jo ekspedicija atrado Magelano sąsiaurį, juo perplaukė ir įplaukė į vandenyną. Magelanas tą vandenyną pavadino Ramiuoju. Ekspedicijos atradimas labai sujaudino to meto istoriją: paaiškėjo, kad Žemė apvali, o pasaulio vandenynas yra vientisas! Deja, tiktai viena karavelė tegrįžo į Seviliją. Pats Magelanas žuvo 1521 - iais metais balandžio mėnesį susirėmime su Filipinų gyventojais. Iš 265 išplaukusių jūreivių tiktai 18 sugrįžo į tėvynę šiuo vienintėliu karališkuoju laivu.
Pirmoji kelionė aplink pasaulį dirižabliu 1929 - iais metais garsus vokiečių aviacijos inžinierius ir lakūnas Hugas Ekeneris [Eckener] laimėjo lažybas, kurios iš pradžių buvo laikomos tiesiog beprotiškomis. Jis nusprendė apskristi pasaulį dirižabliu, kas jam sėkmingai pavyko. Jam išvykus visi šaukte šaukė, kad tai bepročio sumanymas. Šaukė tol, kol Hugas Ekeneris grįžo su šlovės aureole. Jis apskrido Žemę per 21 dieną, 7 valandas ir 22 minutes.
Pirmoji kelionė aplink pasaulį paketbotu Didelis prancūzų paketbotas "Le France" pirmasis pradėjo ilgalaikes turistines keliones jūra. Jis išplaukė 1972 - iais metais sausio 5 - ąją, o sugrįžo po gerų trijų mėnesių balandžio 10 - ąją. Bangų dėka jie ilgos kelionės metu susitiko su iki tol neregėtomis žemėmis. Laimingi tie, kurie nesirgo jūros liga...
Pirmoji kelionė apie pasaulį malūnsparniu Du drąsūs amerikiečių lakūnai susilažino, kad apskris pasaulį malūnsparniu. Jiems pasisekė. Ross Perot ir Coburn apskrido Žemę per 29 dienas,3 valandas, 8 minutes ir 13 sekundžių. Jie skrido 56,97 kilometrų per valandą greičiu.
Pirmoji kelionė oro balionu [nežinau , kaip tiksliai išversti"balionu su šiltu oru"; gal reikėtų sakyti aerostatu?] Jo kelionei aplink Žemę 1983 - iais metais prireikė 51 - os dienos. Įsidėmėtina, kad jis buvo valdomas per nuotolį ir jame nebuvo nei vieno keleivio.
Pirmoji kelionė aplink žemę lėktuvu 1987 - iais metais Europos oro agentūra suorganizavo pirmąjį skrydį aplink Žemę. Jis skrido per polius ypatingos monoreaktoriaus jėgos dėka. Per 185 valandas ir 41 minutę šis neeilinis lėktuvas nuskrido 55 266 kilometrus.
Beprotiškiausios kelionės aplink pasaulį Pačios neįtikimiausios kelionės dažnai būdavo finansuojamos, nes vykdavo reklamos tikslais. Tačiau yra dalis svajotojų, kurie pačiomis minimaliausiomis lėšomis atlieka didelius žygius.
Kelionė dviračiu 1995 - iais metais šešių neįgaliųjų grupė apkeliavo pasaulį dviračiais, pervažiuodami šešiolika šalių.Šios kelionės metu jie atidavė savo milžiniškas fizines pastangas. Jie perkirto dviračiais Gobi dykumą, t.y. 750 kilometrų!
Kelionė burlaiviu Anivona ir Žeraras negaišo nei minutės. Vos išėję į pensiją ir galėdami nepriklausomai tvarkyti savo laiką, jie sėdo į burlaivį kelionei aplink pasaulį. Trumpam stabtelėję Madeiroje, paskui ties Žaliuoju Iškyšuliu ir Kanarų salose, jie tęsė savo kelionę nugalėdami jūrų audras ir štilius. Štai į ką šie žmonės iškeitė mezgimą ir kryžiažodžius!
Kelionė motoroleriu Asociacija "Globe - Reporters d Enfants" sugalvojo organizuoti 1000 dienų vaikų kelionę aplink pasaulį. Didžioji dalis šių laimės kūdikių buvo iš Suresnes koležo [Prancūzija], arba vaikai, atsiliepę į vaikų laikraščiuose ir žurnaluose atspausdintus skelbimus. Šis planas yra tuo labiau pagirtinas, kad dauguma šių vaikų nebuvo net nosies iškišę iš Prancūzijos. Šios mokyklos dėka jie pabuvojo įvairiausiose vietose, kaip Indija, Pakistanas, Rusija. Pajudėk, jaunime...
Balionu Balionas Breitling Orbiter su šveicaru Bertrand Picard ir britu Brian Jones ketina nušluoti visus laiko ir nuotolio rekordus. Jie išvyko kovo 1 - ąją ir jau įveikė 31 675 kilometrų distanciją.
Deltaplanu Asociacija "Vol libre pour tous"[skristi gali visi]skatina fizinius neįgaliuosius skrydžiui deltaplanu. Žeraras Manzoni [Gerard Manzoni], šio komiteto įkūrėjas, mano, kad visi nariai gali pasileisti nuo penkių kontinentų viršukalnių. Šie neeiliniai sprtininkai jau šoko nuo Fudzijamos Japonijoje ir Monblano Šveicarijoje. Artimiausias etapas: Kilimandžaras Tanzanijoje, aukščiausias kalnas Afrikoje. Ši asociacija yra pripažinta oficialiai. Jos tikslas padrąsinti neįgaliuosius , aklus ar paralyžiuotus, tapti autonomiškesniais, išsiskleisti dėka sporto. Nusilenkime prieš tokius gerus siekius ir drąsą.