Ši knyga - tarytum „bodybuilding“ vadovėlis smegenims. Autorius remiasi teiginiu, kad mūsų smegenys išnaudoja vos penktadalį viso potencialo, ir žada padėti pajungti likusius 80%. Tikriausiai man tai daryti jau per vėlu, nes nuo kai kurių pratimų paskaudo pakaušį (jų yra net 223), bet šiek tiek pamankštinti protelį nepakenks niekam.
Visi pratimai padalintį į emocijų valdymo, novatoriško mąstymo, atminties lavinimo, aštresnio jutimo, daugiafunkciškumo ir bendruosius proto lavinimo pratimus.
Man įdomiausias buvo novatoriškas mąstymas - gal dėl to, kad būtų visai prestižiška tokį turėti. Pacituosiu pratimą 59, pavadintą „Kūrybiškas mąstymas (Gerai, blogai ir įdomu)“.
„Dažnai žmonės įklimpsta į vienpusę nuomonę, nebegebėdami matyti alternatyvų. <…> Dauguma naują idėją pasitinka arba pritardami, arba priešindamiesi jai. Po to jie gina pasirinktą poziciją vien iš siekio visada būti teisiais.“
Saunders siūlo tyčia priversti save pamatyti priešingą pusę net atrodo neginčytinuose dalykuose, o po to atrasti netikėtą, įdomų klausimą ar problemos sprendimo būdą. Jis pateikia du pavyzdžius:
„Pesticidų naudojimas. Gerai - naikinami kenkėjai. Blogai - žūsta ir naudingi vabzdžiai. Įdomu - chemijos pramonė lobsta.
Kitas pavyzdys - mažas raštingumo lygis. Gerai - Netrūksta darbininkų. Blogai - žmonės negali priimti pasvertų sprendimų už savo žinių ribų. Įdomu - prasčiau išsilavinusius lengviau įkalbėti ką nors pirkti.“
Aš pats ėmiau ir susigalvojau sau užduotėlę - „spūstys mieste“.
Gerai - skatina žmones nedidelius nuotolius keliauti pėstute ar dažniau važinėti dviračiu. Blogai - didėja žmonių irzlumas, verslas kenčia nuo vėlavimo, mieste kaupiasi smogas. Įdomu - kodėl žmonės taip aršiai kritikuoja metro ar tramvajaus projektus?
Pasimankštinkite ir jūs!