REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors rusų turistų Turkijoje šiemet sumažėjo perpus, bet panašu, kad ir tos pusės ten mažai kas laukia. Fašistiniu keliu pasukusios Rusijos piliečiai Turkijoje bijo kalbėti rusiškai, o kitose šalyse juos plūsta, keikia, mėto daiktus ir siunčia velniop.

Nors rusų turistų Turkijoje šiemet sumažėjo perpus, bet panašu, kad ir tos pusės ten mažai kas laukia. Fašistiniu keliu pasukusios Rusijos piliečiai Turkijoje bijo kalbėti rusiškai, o kitose šalyse juos plūsta, keikia, mėto daiktus ir siunčia velniop.

REKLAMA

Kelionių organizatoriai netgi prisibijo sodinti į vieną turistinį autobusą lietuvius ar kitų Baltijos šalių gyventojus kartu su rusais. Tačiau rusų mažiau ne tik Turkijoje, bet ir Lietuvoje.

„Štai mes pliaže. Mano dukra. Štai lėktuvas“, – ir staiga rusų turistė, atostogaujanti Majamyje, lieka be žado ir nutyla pamačiusi, kad lėktuvas skraidina užrašą, Putiną vadinantį „užtarnautu keiksmažodžiu“ ir reikalaujantį išlaisvinti Ukrainą.

O Bulgarijoje gelbėtojas spiria į smėlį šalia stovint rusei turistei. Nors tarp rusų ir bulgarų gelbėtojų kilo šaršalas, muštynės visgi neįvyko. Visi išsisskirtė.

REKLAMA
REKLAMA

Rusų turistai mėgautis salų grožiu negali ir Graikijoje. Rusų portalas lenta.ru skelbia, kad Koso saloje atostogavusi rusė esą nukentėjo nuo britų, kurie išmetė jos daiktus ir pasiuntė rusus velniop. Graikijoje, anot portalo, rusai engiami, iš jų tyčiojamasi.

REKLAMA

Atviruką rusai turistai gauna Turkijoje. Joje ukrainiečiai dėkoja už rusų Turkijoje išleistus pinigus, kurie vėliau panaudojami „Bayraktarams“ gaminti.

O rusų turistų, kurie prieš kelerius metus gerokai padaugindavo ir jiems sunkiai sekdavosi išbristi iš vandens, Rimvydas Širvinskas sako bent jau pastaruoju metu nematęs. Mat ir patys rusai elgiasi kukliau – nebešūkauja, nebelėbauja, nesikrauna pilnų lėkščių maisto. Visgi, atostogauti rusams darosi nebesaldu. Net su viešbučio personalu ir tarpusavy jie bijo kalbėtis rusiškai.

„Teko pastebėti, kad yra ir tyliau, ramiau besielgiančių, bendraujančių tarpusavyje. Yra prašančių rusų savo vaikų kalbėti „English, please“, – sako kelionių agentūros „Makalius“ vadovas Rimvydas Širvinskas.

REKLAMA
REKLAMA

Tam tikri viešbučiai Turkijoje rusų turistus netgi normuoja.

„Net patys išplatino informaciją kelionių organizatoriams bei savo partneriams apie tai, kad jų viešbutyje šį sezoną planuojama nuo vieno iki 3 procentų Rusijos keliautojų, kai kurie viešbučiai, kurie turi įsipareigojimus Rusijos kelionių organizatoriams, sako, kad apgyvendins iki 10–20 procentų, bet ne daugiau Rusijos keliautojų“, – teigia R. Širvinskas. 

Tiesa, su rusais atostogauti nenori ir lietuviai.

„Tačiau Lietuvos keliautojai yra taip pat protingi keliautojai. Jie atsiunčia užklausimą iš karto nurodydami, pavyzdžiui, kad mes norėtume viešbučio, kuriame būtų kuo mažiau rusų“, – kalba R. Širvinskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O kelionių organizatoriai šį sezoną išties bijojo „politinių“ muštynių, bet tokių situacijų, anot „Novaturo“ gidės, pasitaiko labai retai. Ir visgi kelionių organizatoriai nori užbėgti įvykiams už akių.

„Kai kurie didieji kelionių organizatoriai, kurie dirba su Rusijos šalimi, turi taip pat kitas rinkas ir Baltijos šalis, ir lenkus, jų griežtai nemaišo vienam autobuse, kad žmonės nesimaišytų. Mes irgi stengiamės nemaišyti. Nebent tai yra mūsų rusai, kur Lietuvoj gyvena ir šneka rusų kalba, bet kad kuo mažiau kontakto turėtų su rusais iš Rusijos“, – sako „Novaturo“ gidė Diana Aliukaitė.

Turkija neteko net pusės savo turistų iš Rusijos. O ir patiems rusams pakliūti į Turkiją sunku, nes nebelikus charterinių reisų kelionės į Turkiją jiems išbrango, tad, anot „Novaturo“ gidės, atostogų atvažiuoja turtingesni rusai. Anksčiau rusai Turkijoje negalėdavo atsiskaityti kortelėmis ir išsikeisti rublių į dolerius, o dabar valstybiniai turkiški bankai konvertuoja rusams valiutą.

REKLAMA

„Pati Turkija prisitaikė prie turizmo. Du bankai. VK bankas ir Sirat bankas yra du valstybiniai turkiški bankai. Jie automatiškai konvertuoja jiems valiutą ir jie priima jų tas korteles Mir ir ten kažkokia, neatsimenu. Dabar tokių keblumų jie atsiskaitant nesusiduria“, – sako D. Aliukaitė. 

Rusų turistų mažiau žingsniuoja gatvėmis ne tik Turkijoje, bet ir Palangoje. „Keliauk Lietuvoje“ duomenimis, turistų iš Rusijos dalis tarp visų apgyvendintų Lietuvoje užsienio turistų 2019 metais siekė 11 procentų, o šiemet sausio–gegužės mėnesį tik 2 procentus.

Palangoje sutikti latviai sako, kad pas juos rusų nėra, o Lietuvoje: „Labai daug rusų. Toks jausmas, kad mes Rusijoje. Netgi malonu. Labai komfortiška. – Kaip manote, kodėl? – Nežinau, tikriausiai žmonėms labiau patinka čia ilsėtis. Gal į rusus požiūris geresnis. – Latvijoje ne taip? – Ne. Latvijoje visiškai kitaip.“

REKLAMA

O štai lietuviai sako, kad jaučia, jog Palangoje rusų turistų sumažėjo ir atvirai sako, kaip jaučiasi juos pamatę:

Misliju, kad ani patys privengia jau. Ir turėtų privengti aš taip sakyčiau, ane? Kai išgirstu rusiškai, kai rokaunas dažnai norisi prieiti ir pasakyti: jūs dirbat, žalte, bet da susilaikau, bet kai jau kokį kartą aš kirsiu aniems.“

„Ar rusų pastebėjot Palangoj? – Ne. Nežinau. Nesutikom taip. – Reaguotumėt kažkaip? – Ne, nemanau. Miestas visiems lankytinas.“

„Mes girdime kalbant rusiškai, net neturime supratimo, ar tai rusai, ar kažkas, kas tiesiog kalba rusiškai.“

„Nėra gal labai smagu, bet nieko nepakeisim.“

Daugiausia turistų iš Rusijos šiemet buvo apgyvendinti Vilniaus ir Klaipėdos apskrityse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų