• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seni daugiabučiai nuolat tampa gyventojų ir juos administruojančių įmonių nesutarimų priežastimi. Už lango spaudžiant šaltukui be karšto vandens likusiems Taikos pr. 10 name gyvenantiems žmonėms sunku patikėti, kad sugedęs šilumokaitis - neberemontuojamas, nors pakeistas nauju tik prieš 10 metų.

REKLAMA
REKLAMA

„Rašykitės ant tuščio lapo, kad reikia keisti „boilerį“... Argi šitaip galima? Nei kainos žinom, nei kur pigiau ar kur geriau - nieko mums neaiškina, tik popierius kiša. Apie susirinkimą reikėtų pranešti prieš porą dienų, o jie taip padarė, kad darbe buvę žmonės skelbimo net nematė“, - daugiabutį administruojančia bendrove „Paslaugos būstui“ piktinosi jame gyvenanti ponia Valentina.

REKLAMA

Be to, žmonėms kelia abejonių ir tai, ar iš tiesų reikia keisti prieš 10 metų statytą plokštelinį šilumokaitį, juolab kad ir kitų namų valdų direktorius sakęs, jog jis gali būti remontuojamas.

„Tik spėjome išsimokėti už stogą, o kai kurie net nespėjo, ir štai vėl“, - guodėsi gyventoja.

UAB „Paslaugos būstui“ direktorė Regina Uznienė aiškino, kad Taikos pr. 10 name yra plokštelinis „boileris“, statytas prieš 10 metų. Maždaug tiek tokie įrenginiai esą ir tarnauja.

REKLAMA
REKLAMA

„Buvo gautas „Klaipėdos energijos“ įpareigojimas įrenginį keisti. Jų nesuremontuosi, nes plokšteliniai - neardomi. Gyventojų neprašome pasirašyti ant tuščių lapų. Jie nėra tušti, ten - informacinis sąrašas, surašytos pavardės, o viršuje - tekstas „dėl „boilerio“ keitimo“. Tai - tam, kad žmonės viską žinotų. Vadybininkai vaikšto po butus ir informuoja. Tiesiog nenorime nesusipratimų, nes visada sakoma „nebuvome informuoti“. Niekada nemato gyventojai skelbimų... Į susirinkimą atėjo apie 10 žmonių. To lyg ir užtektų, bet norėjome, kad visi žinotų“, - sakė R. Uznienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, šilumokaičio kaina paaiškės po įmonių apklausos. Apie ją bus paskelbta, gyventojai bus kviečiami dalyvauti, kad matytų kainas ir galėtų rinktis.

„Darome tą, ką galime, kad gyventojus kuo greičiau pasiektų karštas vanduo. Realiai tokiais atvejais be karšto vandens tenka būti apie 2 mėnesius, tačiau tiek šiems gyventojams tikrai nereikės kentėti“, - žadėjo pokalbininkė.

Kuo greičiau ketinama padėti ir Kretingos gatvės 46, 48 ir 50 namų gyventojams, patekusiems į panašią situaciją. Tik šiuo atveju šilumokaitis, aptarnavęs visus tris daugiabučius, ne plokštelinis, o greitaeigis, t. y. toks, kurį galima remontuoti.

REKLAMA

Vis dėlto, anot R. Uznienės, šiuo atveju to daryti nebeverta - šilumokaitis sugenda jau ne pirmą kartą, be to, remontas užtruktų netrumpai, o ir atsieitų panašiai, kaip naujas įrenginys, taigi tik būtų veltui išmesti žmonių pinigėliai.

Pastačius naują šilumokaitį, anot direktorės, gyventojai, jeigu norės, vėliau galės turėti taupyti leidžiančią nepriklausomą sistemą - iki jos bus vos vienas žingsnis.

Tiesa, šiuo atveju kiekvienam namui bus statomas atskiras šilumokaitis, tačiau, anot R. Uznienės, tai tik leis išvengti šilumos nuostolių, atsirandančių karštam vandeniui požeminėmis trasomis iš vieno namo tekant į kitus.

REKLAMA

„Gyventojams pasisekė“

Rima Grundulienė, AB „Klaipėdos energija“ pastatų šilumos įrenginių grupės vadovė

Iki kiekvieno namo mūsų vamzdynais teka chemiškai apdirbtas, minkštas termofikacinis vanduo. Jis ir sušildo paprastą vandentiekio vandenį, o jis tiekiamas gyventojams. Jei šilumokaitis prakiūra, paprastas vanduo ima veržtis į termofikacinį, ir gadina vamzdynus, todėl tokio šilumokaičio eksploatuoti negalima. Šilumos sistemų prižiūrėtojai yra įpareigoti nuolat sistemas tikrinti ir iškart, jei tik pastebi, kad šilumokaitis prakiuro, mus informuoti. Mūsų dispečerinėje taip pat galima tai nustatyti, jeigu jie nepastebi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taikos prospekto 10-ajame name prakiurusį šilumokaitį pastebėjo šilumos sistemą čia prižiūrinti bendrovė „Sobo sistemos“. Mes, gavę šią informaciją, vandenį dar ištyrėme laboratorijoje, nors ir taip jau buvo matyti, kad šilumokaitis nesandarus. Laboratorija tai patvirtino, ir jį eksploatuoti uždraudėme.

Šiame name yra plokštelinis šilumokaitis, o tokie - neremontuojami. Vidutiniškai jie ir tarnauja apie 10 metų. Tačiau šio namo gyventojams dar pasisekė, nes būtent tos firmos plokšteliniai šilumokaičiai tarnaudavo tik 5-7 metus ir daugumoje pastatų, kuriuose buvo, jau seniai prakiuro bei buvo pakeisti. Niekas dėl to nekaltas - nieko nėra amžino.

Ar nebuvo galima pastebėti būsimo gedimo anksčiau, ne šaltuoju metų laiku? Ne. Hidraulinius bandymus jis atlaikė, o į plokštelinio šilumokaičio vidų neįlįsi. Pastebėti iš anksto bei remontuoti galima tik kitokios konstrukcijos - greitaeigius - šilumokaičius.



Giedrė Norvilaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų