• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkų ekspedicija, vadovaujama Krzysztof Wielicki tapo pirmoji pasaulyje, kuriai pavyko pasiekti Brod Pikas - Karakorumo kalnų viršūnę Gašerbrumo masyve žiemos metu. Tokiu metu į 8051 metrų dydžio kalną dar nebuvo užkopęs nei vienas žmogus.

REKLAMA
REKLAMA

 

Kovo 5 dieną, nuo 17.30 iki 18 valandos vietos laiku (Brod Pikas yra ties Pakistano ir Kinijos siena, 8 km nuo K2 kalno) ekstremalai pirmą kartą pasaulyje pasiekė šio kalno viršūnę žiemos metu. Ir tai jie padarė nesinaudodami deguonies kaukėmis!

REKLAMA

Lenkų ekspedicijoje, kuri užkopė į 12 pagal dydį žemės kalną buvo jos lyderis K.Wielicki (1980 metais pirmą kartą žiemos metu užkopė į Everestą su tautiečiu Leszek Cichy, 1986 metais į trečią pagal dydį kalną Kančendžangą (8586 m.) su Jerzy Kukuczka ir 1988 metais vienas įkopė į ketvirtą pagal dydį kalną Lotsė (8516).

Komandoje taip pat buvo žiemą pirmieji dramatiškai užkopę į Gašerbrum I Adam Bielecki bei Janusz Golab, Marcin Piotr Kaczkan, Tomasz Kowalski, Rafal Fronia, Artur Malek ir Maciej Berbeka, kuris dalyvavo pirmajame pasaulyje kopime žiemos metu į Manaslu 1984 ir Čo Oju 1985 metais.

REKLAMA
REKLAMA

Su lenkais istoriniame kopime dalyvavo ir trys Pakistano alpinistai: Amin Ullah, Shaheen Baig, Karim Hayyat, kurie padėjo įrengti aukštumose stovyklas.

Į Brod Piko viršūnę pasikėlė M.Berbeka, A.Bielecki, T.Kowalski ir A.Malek.

Alpinistai nusileido į 7400 metrų aukštyje įrengtą stovyklą Camp4, kur jų laukė pakistanietis K.Hayyat. Grupės vadovas K. Wielicki, likę du pakistaniečiai S.Baig ir A.Ullah laukė komandos bazinėje stovykloje, kurią turėjo pasiekti šiandien.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kopimas į Brod Piką vyko naudojantis klasikine taktika, apsistojant keturiose stovyklose.

Pradžioje kalnas Brod Pik buvo pavadintas K3, kadangi neturėjo vietinio pavadinimo. Taip pat kartais vartojamas pavadinimo „Broad Pikas" vertimas į baltų kalbą Faičan Kangri.

Į Brod Piką 1957 m. pirmieji įkopė Fritz Wintersteller, Marcus Schmuck, Kurt Diemberger ir Hermann Buhl (Austrijos/Vokietijos ekspedicija).

Beje, kai kurie šaltiniai teigia, kad kalno aukštis ne 8051, bet 8047 metrai.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų