Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pateko į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalą. Nepaisant labai nesėkmingos susitikimo pradžios, kauniečiai antrosiose pusfinalio rungtynėse svečiuose rezultatu 73:64 (8:20, 28:11, 20:17, 17:16) palaužė Klaipėdos „Neptūno“ ekipą ir laimėjo seriją rezultatu 2:0.

Finale kauniečiai susitiks su Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubu.

Čempionų titulą ginantys kauniečiai rungtynes pradėjo gausybe klaidų ir netikslių metimų, o aikštės šeimininkai netruko tuo pasinaudoti. Per pirmas tris minutes tris asmenines pražangas surinko pagrindinis „Žalgirio“ vidurio puolėjas Eurelijus Žukauskas., o įpusėjus kėliniui po Valdo Vasyliaus dviejų baudos metimų „Neptūno“ klubas pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą - 10:0.

Nors Pauliaus Jankūno pastangomis žalgiriečiams pavyko šiek tiek atgaivinti savo puolimą, likus žaisti dvi minutes aikštės šeimininkai vėl susigrąžino dviženklę persvarą - 20:8. Kėlinio pabaigoje abiejų komandų atakos tikslo nepasiekė ir po pirmojo kėlinio „Neptūnas“ išlaikė dvylikos taškų pranašumą - 20:8.

Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo dviejų minučių spurtu 8:1 ir Rytis Vaišvila buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes iš dviženklės klaipėdiečių persvaros teliko penki taškai - 21:16. Gerokai suaktyvinę žaidimą gynyboje žalgiriečiai ir toliau mažino skirtumą kol galiausiai Dainius Šalenga likus žaisti pustrečios minutės iki didžiosios pertraukos pirmą kartą išvedė į priekį svečių komandą - 30:29. Po Jono Mačiulio ir P.Jankūno dvitaškių „Žalgirio“ komandos pranašumas pasiekė penkis taškus (34:29) ir aikštės šeimininkams iniciatyvos susigrąžinti nepavyko. Įpusėjus mačui jau „Žalgiris“ pirmauja - 36:31.

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ tęsė prieš pertrauką pradėtą darbą. Po dviejų iš eilės J.Mačiulio tolimų metimų svečiai sužaidus tris minutes pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą - 49:37. Audringai savų žiūrovų palaikomi klaipėdiečiai trečiojo kėlinio pabaigoje surengė spurtą 7:0 ir likus minutei iki ketvirčio pabaigos "Neptūno" deficitas sumažėjo iki šešių taškų - 48:54. Paskutinėmis kėlinio akimirkomis į Tadas Klimavičius pataikė dvitaškį ir po trijų ketvirčių kauniečiai priekyje aštuoniais taškais - 56:48.

Lemiamą ketvirtį „Neptūnas“ pradėjo spurtu 6:0 ir po D.Gailiaus prasiveržimo uostamiesčio klubo deficitas sumažėjo iki dviejų taškų - 54:56. Visgi netrukus iš toli pataikė M.Kalnietis, dvitaškį pridėjo J.Mačiulis, abu baudų metimus tiksliai realizavo D.Šalenga ir žalgiriečiai vėl nutolo - 63:54. Negana to, po Artūro Milaknio dvitaškio „Žalgirio“ pranašumas vėl tapo dviženklis - 66:56.

Nors aikštės šeimininkams ir vėl buvo pavykę priartėti (63:68), J.Mačiulis netrukus atsakė tolimu metimu - 71:63. Per likusį laiką aikštės šeimininkai bandė gelbėtis pažeisdami taisykles, tačiau „Žalgirio“ krepšininkai tik dar labiau padidino savo pranašumą ir iškovojo pergalę rezultatu 73:64.

„Neptūnas“: A.Eitutavičius 18 (dvitaškiai 6/10, 8 atk.kam.), P.Morkeliūnas 14 (7 atk. kam.), M.Mažeika 12 (dvitaškiai 1/9), D.Gailius 9.

„Žalgiris“: J.Mačiulis 26 (dvitaškiai 7/9, tritaškiai 3/8, 7 atk. kam.), T.Klimavičius 11 (11 atk. kam.), P.Jankūnas 10, M.Kalnietis (7 rez. perd.). ir D.Šalenga (tritaškiai 0/6) - po 9.