Intensyvus varžybų tvarkaraštis neleidžia Kauno „Žalgirio“ krepšininkams atsipūsti. Sekmadienį Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) rungtynėse žalgiriečiai namuose nugalėjo Klaipėdos „Neptūno“ komandą 104:98 (27:25, 31:20, 24:29, 22:24).

Didžiąją susitikimo dalį kauniečiai kontroliavo mačo eigą. Pasak „Žalgirio“ vyriausiojo trenerio Rimanto Grigo, tokioms rungtynėms yra sunku tinkamai nusiteikti, todėl paskutiniajame kėlinyje svečiai tuo pasinaudojo ir buvo priartėję.

Pirmajame ketvirtyje abejų komandų treneriai nepadarė nei vieno keitimo. Rungtynių pradžioje iniciatyvos ėmėsi „Neptūno“ legionierius Jerelas Allenas, pelnęs 8 taškus iš eilės ir išvedęs savo komandą į priekį 12:4. Varžovus prisivyti leido aštuoni Damiro Markotos taškai (15:16), o galutinai rezultatą žalgiriečiai persvėrė po Marcuso Browno tritaškio ir Mamadou N‘Diaye dėjimo greitoje atakoje (21:20). Senegalietis kėlinio pabaigoje gerai sužaidė dar poroje epizodų ir per 10 minučių buvo įmetęs 8 taškus.

Antrąją mačo atkarpą pradėjo naujas kauniečių penketas, kuriame pagrindiniu smuiku griežė Jonas Mačiulis. Per šešias minutes puolėjas pelnė 14 taškų, daugumą jų rinkdamas nuo baudų metimo linijos prieš tai privertęs prasižengti savo varžovą. Gerai žaidė ir Artūras Milaknis, po kurio ketvirtojo taško „Žalgiris“ pirmavo 47:30. Vėliau estafetę iš šių žaidėjų perėmė Paulius Jankūnas, pataikęs du tritaškius iš tos pačios vietos ir įdėjęs į krepšį per varžovų rankas (57:40).

Po didžiosios pertraukos į aikštelę grįžo startinis „Žalgirio“ penketo krepšininkai (be ranką šiek tiek susižeidusio M.N‘Diaye), kuriems iššūkį metė Vaidotas Pečiukas. Buvęs žalgirietis per trečiąjį kėlinį pelnė 13 taškų ir kelis kartus buvo priartinęs „Neptūną“ iki 5 taškų (61:66, 68:73). Kauno komandoje išsiskyrė DeJuanas Collinsas, per kelias atakas įmetęs 9 taškus iš eilės. Prieš paskutinįjį ketvirtį šeimininkai turėjo 8 taškų pranašumą – 82:74.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui, kai atrodė, kad žalgiriečiai turėtų įtvirtinti savo persvarą, viskas apsivertė aukštyn kojom. Klaipėdos krepšininkai atrasdavo įvairių kelių prie atsipalaidavusių kauniečių krepšio ir pamažu didino intrigą. Į daugumą „Neptūno“ atakų šeimininkai atsakydavo taikliais metimais, bet pačioje rungtynių pabaigoje V.Pečiukas, Evaldas Dainys ir Deividas Gailius triskart buvo sumažinę skirtumą iki 1 taško. Visgi paskutines porą minučių „Žalgirio“ komanda sužaidė užtikrintai ir iškovojo dar vieną pergalę SEB BBL pirmenybėse.

„Žalgiris“: J.Mačiulis 18 (6 atk. kam.), P.Jankūnas 17, D.Collinsas 16, D.Markota 13, M.Brownas 11, G.Jurakas 10 (7 atk. kam.), M.N‘Diaye 8, A.Milaknis 7, D.Šalenga 4, (M.Kalnietis, Ž.Janavičius).

„Neptūnas“: V.Pečiukas 24, V.Pridotkas 18, M.Runkauskas 15, P.Počiuipa 12 (8 atk. kam.), J.Allenas 12.