Žalgiriečiai sutriuškino Ukrainos čempionus

Fizinio pasirengimo stovyklą pajūryje pabaigę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sužaidė trečiąsias draugiškas rungtynes šią savaitę. Sekmadienį žalgiriečiai sutriuškino Mariupolio „Azovmash“ ekipą 91:63 (16:17, 29:17, 22:12, 24:17).

Šiose rungtynėse nežaidė neseniai prie „Žalgirio“ prisijungęs Marcusas Brownas bei nedideles traumas patyrę Travisas Watsonas ir Mindaugas Kuzminskas.

Kauniečiai mačą pradėjo tokiu startiniu penketu: Aleksandras Čapinas, Artūras Milaknis, Siim-Sander Vene, Omaras Samhanas ir Mirza Begičius. Iš pradžių abi ekipos sunkiai rinko taškus. „Žalgirio“ gretose pasižymėjo du tritaškius pataikęs A.Milaknis (3:2, 6:6), bet po to keletą minučių krepšys žalgiriečiams buvo užrištas. Nors puolimą atgaivino O.Samhano dvitaškis ir du DeJuano Collinso taškai, tačiau „Azovmash“ net kelis kartus stojo prie baudų metimo linijos ir atsiplėšė 17:10. Visgi pirmąjį kėlinį sėkmingiau užbaigė mūsiškiai, kurie po P.Čukino, D.Collinso ir M.Begičiaus taškų sumažino atsilikimą iki minimumo – 16:17.

Antrojo ketvirčio pradžia buvo daug rezultatyvesnė: įmetė D.Collinsas ir P.Čukinas (20:19). Tuomet žalgiriečiai dar labiau truktelėjo į priekį – laimėta atkarpa 11:2, kurios metu iš po krepšio pataikė M.Begičius ir Dainius Šalenga, A.Čapinas pridėjo 5 taškus, o kamuolį perėmęs D.Collinsas buvo taiklus nuo baudų metimo linijos (31:23). Svečius iš Ukrainos gelbėjo tik „Žalgirio“ pražangos: po tris surinko M.Begičius ir A.Čapinas, bet pastarasis žaidėjas spėjo pats įmesti 4 kartus nuo baudų metimo linijos. Dar vieną taiklią baudą bei dvitaškį pridėjus O.Samhanui, kauniečiai įgijo dviženklį pranašumą (38:28). Jį dar padidino 4 taškus iš eilės įmetęs D.Šalenga (42:30), o paskutinėje atakoje prieš didžiąją pertrauką iš toli tiksliai atakavo D.Collinsas – 45:34.

Labai sėkmingai trečiąjį kėlinį pradėjo S.Vene, po kurio tritaškio bei metimo iš artimesnės distancijos rezultatas tapo 50:36 „Žalgirio“ naudai. „Azovmash“ ekipa neketino pasiduoti ir, iš toli pataikius Frederickui House'ui, privertė mūsiškius prašyti minutės pertraukėlės (50:43). Ji davė neįtikėtinų vaisių. Pradėję spausti varžovus po visą aikštę žalgiriečiai 5 minučių atkarpą laimėjo 17:3. Jos metu A.Milaknis pelnė 6 taškus, D.Šalenga – 4, D.Collinsas – 3, M.Begičius ir S.Vene – po 2. Po 30 minučių žaidimo Kauno ekipa pirmavo 67:46.

Paskutiniajame kėlinyje skirtumas dar labiau išaugo. D.Collinsas pelnė 7 taškus iš eilės (74:50), po tritaškį įmetė A.Milaknis bei A.Čapinas, vėliau abu pridėję ir po dvitaškį (84:56). Varžovų triuškinimą tęsė D.Collinsas, pataikęs savo trečiąjį tritaškį (87:58), o tašką rungtynėse padėjo A.Čapino ir D.Collinso baudų metimai – 91:63.

„Žalgiris“: D.Collinsas 26 (3/4 trit., 6 atk. kam., 3 rez. perd.), A.Milaknis 17 (4/9 trit.), A.Čapinas 16 (4 rez. perd.), D.Šalenga 10, S.Vene 7 (4 atk. kam., 3 rez. perd.), M.Begičius 6, O.Samhanas 5, P.Čukinas 4 (6 atk. kam.).

„Azovmash“: A.Skutelnikas 18, R.Curry 12 (10 atk. kam.), ... F.House'as 6, R.Jarutis 4.