• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje kitais metais planuojama apmokestinti visus automobilius. Tai lrt.lt patvirtino susisiekimo ministras Eligijus Masiulis. Anot jo, mokestis galėtų būti įvestas maždaug po pusės metų – taikyti jį jau nuo kitų metų pradžios esą nespėta pasiruošti. Svarstoma taikyti ir automobilių registravimo, ir naudojimo mokesčius.

REKLAMA
REKLAMA

E. Masiulio teigimu, visų automobilių apmokestinimo galimybėms analizuoti bus sudaryta speciali darbo grupė.

REKLAMA

„Galėtų būti įvestas automobilių registravimo mokestis, kuris būtų tuo mažesnis, kuo naujesnis registruojamas automobilis – taip skatintume parko atnaujinimą. Vėliau naudojimas galėtų būti apmokestinamas pagal, pavyzdžiui, išmetamų dujų kiekį, kai teršėjas moka daugiau“, – aiškino susisiekimo ministras.

Anot jo, kokių nors konkrečių skaičiavimų šiuo metu nėra, bet manoma, jog nauji mokesčiai valstybės biudžetui gali padėti laimėti nuo 100 iki 300 mln. Lt.

REKLAMA
REKLAMA

„Įvedus tokius mokesčius atsiranda galimybė apmokestinti ir pravažiuojančius užsienio automobilius. Kaip dabar, pavyzdžiui, lietuviai Čekijoje turi sumokėti atitinkamą mokestį, taip rinkti pinigus teisę turėtų ir Lietuva“, – pridūrė E. Masiulis.

Jis pabrėžė, kad į kitų metų biudžetą įtrauktas planas 150 Lt per mėnesį apmokestinti tik įmonių naudojamus automobilius „užkrauna per didelę naštą verslui“, tačiau, anot susisiekimo ministro, koalicijai pritrūko laiko pasiruošti visų automobilių apmokestinimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tas mokestis [įmonių naudojamiems automobiliams – lrt.lt] yra ne tik didelis, bet ir nediferencijuotas pagal automobilių naujumą. Jis galėtų galioti kokių pusę metų. Reikia pereiti prie civilizuotos Europoje naudojamos visų automobilių apmokestinimo sistemos“, – aiškino E. Masiulis.

Premjeras Andrius Kubilius antradienį projektą įvesti laikinąjį mokestį juridinių asmenų valdomiems automobiliams skubos tvarka patvirtinusiame Seime sakė, kad tai biudžetui atneštų apie 300 mln. Lt.

Dabar, anot A. Kubiliaus, „dalis akcinių bendrovių piktnaudžiauja dalį savo pelno paversdamos automobiliais, kuriuos naudoja asmeniniams tikslams“.

REKLAMA

„Manome, kad tai būtų, ko gero, teisingiau, negu tik įmonių automobilių apmokestinimas“, - Seime žurnalistams sakė premjeras.

Pasak jo, tokio mokesčio įvedimas yra numatytas protokoliniame sprendime, kuris būtų priimtas, jeigu Seimas nuo kitų metų apmokestintų įmonių automobilius.

„Tokiais mokesčiai sprendžiamos kelios problemos - oro tarša, naudojimasis keliais“, - kalbėjo premjeras. Anot jo, gyventojai neturėtų piktintis tokiu mokesčiu.

„Gyvename valstybėje, kurioje ji atsakinga už daug funkcijų - ar tai būtų švietimas, ar sveikatos apsauga, ar kultūra - kuo visi mes naudojamės, ir reikia tas paslaugas finansuoti. Didelių alternatyvų nėra - arba privatizuojame, arba mokame mokesčius. Ir prabangos mokesčius“, - kalbėjo premjeras.

REKLAMA

A. Kubilius prognozavo, kad mokestį gyventojams tektų mokėti kartą per metus arba dvejus: „Galima jį (mokestį - BNS) sieti su automobilio registracija, su technine apžiūra, išmetamo anglies dvideginio kiekiu. Galimos įvairios dėlionės.“

A. Kubilius tvirtino, kad naujasis Transporto priemonių valdytojų mokesčio įstatymo projektas pakeistų Laikinojo mokesčio už juridinių asmenų valdomus automobilius įstatymą, kuriame numatomas įmonių automobilių apmokestinimas.

Kai kurie Seimo nariai pasiūlymą kritikavo akcentuodami, kad mokesčių lengvatos nenumatytos nei, pavyzdžiui, labdaros ir paramos fondams, nei neįgaliųjų bendrovėms, nors nuo mokesčio bus atleisti automobiliai, kurie priskiriami specialios paskirties transporto priemonėms, tradicinių religinių bendruomenių, bendrijų ir centrų valdomi automobiliai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Valdančioji dauguma prieš Kalėdas pateikė jautrią ir širdingą dovaną neįgaliųjų įmonėms, kurios jau dabar yra ant bankroto ribos. Matau ir papildomą mokesčių naštą gyventojams, nes galutinis vartotojas už sumokės už didesnes bendrovių išlaidas. Verslininkai viską perkels ant vartotojų pečių“, - Seimo posėdyje kalbėjo socialdemokratė Birutė Vėsaitė.

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovas Valentinas Mazuronis pridūrė, jog jam „susidaro įspūdis, kad mokestis uždedamas pirmiems pasitaikiusiems, ačiū Dievui, kad pirmos nepasipainiojo kėdės ar vištos“.

Eglė Juršytė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų