REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė Neringos ir Palangos savivaldybėms rengiasi perduoti tris švyturius – juos ketinama pritaikyti turizmui.

Vyriausybė Neringos ir Palangos savivaldybėms rengiasi perduoti tris švyturius – juos ketinama pritaikyti turizmui.

REKLAMA

Dėl tokio Susisiekimo ministerijos siūlymo Vyriausybė planuoja apsispręsti trečiadienį.

Šiuo metu švyturiai Nidoje, Juodkrantėje ir Šventojoje priklauso Lietuvos transporto saugos administracijai. Pažymima, kad perdavus švyturius, įstaiga ir toliau prižiūrėtų juose esančius navigacinius įrenginius.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus sako, kad savivaldybės teritorijoje esantis švyturys yra geros būklės, tad jau kitąmet ketinama parengti techninį projektą, o lankyti švyturys galėtų būti pritaikytas per dvejus metus.

„Tai leis pajūrio regione iš 40 metrų aukščio apžvelgti visą panoramą, pajūrį, kur matyti Būtingės terminalas, o jei geras oras – ir Palangos dalis. Tai būtų gražus žingsnis“, – BNS sakė meras.

REKLAMA
REKLAMA

Svarstoma atvirą švyturį „įstiklinti“, įrengti patogesnius laiptus, liftą, sutvarkyti apžvalgos aikštelę, o aplinkinę teritoriją panaudoti įrengiant švyturių muziejų.

REKLAMA

„Turime unikalų žmogų, kuris savo kolekcijoje yra surinkęs per tūkstantį įvairių švyturių, nuo mažesnio iki didžiulio. Tai čia galėtų būti įsteigtas švyturių muziejus tiek marinistine tema, tiek pritaikytas vaikams, turistams“, – pasakojo Š. Vaitkus.

Neringos mero patarėjas Algimantas Vyšniauskas teigė, kad norint sutvarkyti ir lankytojams pritaikyti nuo sovietmečio visuomenei neprieinamus švyturius reikės nemažų investicijų.

„Radome senovines Juodkrantės švyturio su balkonu nuotraukas, bandysime jį atkurti. Taip pat ir Nidoje – čia planuojame atkurti vadinamąjį užtemdymą, kad švyturys šviestų ir gyvenvietei, nes to labai pasiilgo poilsiautojai. Šiuo metu šviesa nukreipta tik į jūrą ir nesisuka, tad jį reikia rekonstruoti, gauti lempų“, – BNS pasakojo A. Vyšniauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, Nidos švyturyje būtų galimybė įrengti ir liftą neįgaliesiems, nes čia yra išlikusi ir autentiška keltuvo šachta.

Taip pat norima atkurti senąjį neišlikusį Juodkrantės švyturį vietoj dabartinio, statyto praėjusio amžiaus viduryje.

Savivaldybė taip pat siekė perimti gretimą Nidos švyturininko namą bei jame įkurti muziejų, tačiau valstybės įmonė „Turto bankas“ nesutinka pastato perduoti.

„Galbūt norima uždirbti ir parduoti? Jei išpardavinės visus tuos pastatus – per namo kiemą eina ir senovinis švyturio takas nuo marių, senojo uosto. Turime ir senų nuotraukų, duomenų. Jei užsidarys kiemas, miestas daug praras“, – tikino jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų