REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė nepritarė Seime įregistruotoms Alkoholio kontrolės įstatymo pataisomis, kuriomis siūloma įteisinti stiprių alkoholinių gėrimų gamybą kaimo turizmo sodybose.

REKLAMA
REKLAMA

Neigiamai pasisakė devyni ministrai.

Atsisakymas legalizuoti naminukę grindžiamas tuo, kad alkoholio suvartojimo vienam gyventojui mastai išlieka dideli, prasta alkoholio vartojimo kultūra visuomenėje. Įvertinus šias aplinkybes ir teikiant siūlymus kaimo turizmu besiverčiantiems asmenims gaminti alkoholinius gėrimus, turėtų būti numatytas griežtesnis šių gėrimų gamybos reglamentavimas ir kontrolės tvarka, įsitikinęs Ministrų kabinetas.

REKLAMA

„Statistikos departamento duomenimis, alkoholinių gėrimų, tarp jų ir nelegalių, suvartojimas nuo 1999 iki 2008 metų nuolat augo. Dabar yra stabilizavimasis, šioks toks sumažėjimas. (...) Manyčiau, kad yra svarbu ir toliau vykdyti griežtą alkoholio kontrolės politiką, kuri užtikrintų alkoholinių gėrimų suvartojimo mažinimą. Tai yra ir Seimo patvirtintoje Vyriausybės programoje“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys per Vyriausybės posėdį.

REKLAMA
REKLAMA

Ministras greta Seime įregistruotų įstatymo pataisų pasigedo ir Administracinio pažeidimo kodekso pakeitimų, kuriuose būtų numatyta atsakomybė asmenų, pažeidžiančių įstatymą.

„Pačiame įstatyme nėra jokių konkrečių nuostatų, kurios aiškiai apibrėžtų, kaip būtų kontroliuojama ir užtikrinama gaminamos naminės degtinės kokybė ir saugumas, kaip būtų užtikrinamas kitų įstatymų, kaip Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamą poveikį darančios informacijos, laikymasis, ir daugelis kitų dalykų“, – kritiką žėrė R. Šukys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl paties principo, leisti ar neleisti naminę degtinę ūkininkams ir kokiomis sąlygomis tai daryti, Seimas dar diskutuos.

Seime įregistruotose Administracinių teisės pažeidimų kodekso, Akcizų ir Alkoholio kontrolės įstatymo pataisose numatoma, kad ūkininkas, turintis kaimo turizmo sodybą ir ŽŪM užsiregistravęs kaip amatininkas-degtindaris, per metus galėtų pagaminti iki tūkstančio 0,5 litro naminės degtinės butelių ir už tai mokėti pusę dabartinio akcizo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų