• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vokietijos mokslininkai suprojektavo pirmąjį dirbtinį Žemės palydovą, kurio techninė įranga gali būti pertvarkyta pagal pareikalavimą, pranešė „Technology Review“.

REKLAMA
REKLAMA

Tai reiškia, kad naujos kartos palydovai bus daugiafunkciai, pagal pareikalavimą galintys keisti savo paskirtį. Pavyzdžiui, meteorologinis palydovas galės tapti ryšių palydovu, o žvalgybinis – mokslinių tyrimų aparatu.

REKLAMA

Štutgarto universiteto (Vokietija) Kosminių sistemų instituto mokslininkų grupė, vadovaujama Toshinori Kuwahara, pirmąjį eksperimentinį palydovą, pavadintą „Flying Laptop“, planuoja iškelti į orbitą 2012 metais. Palydovą valdantis vidinis kompiuteris galės perkonfigūruoti jo elektroninę įrangą.

Jame bus įvairių mokslinių prietaisų rinkinys, įskaitant vaizdo kameras, daugiaspektrinius ir infraraudonųjų spindulių daviklius bei GPS įrangą.

REKLAMA
REKLAMA

Apie šį Vokietijos mokslininkų projektą pasakojama žurnale „Acta Astronautica“.

Pasak „Technology Review“, palydovų, galinčių orbitoje keisti savo paskirtį atitinkamai pertvarkius savo techninę įrangą, gamyba suteiktų galimybę sutaupyti milijonus dolerių ir sumažinti „kosminių šiukšlių“ kiekį. Be to, tokie palydovai galėtų būti nuomojami įvairioms tyrėjų grupėms, o tai sumažintų orbitoje atliekamų tyrimų kaštus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų