• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Vakar anksti ryte po įtemptų darbų pavyko įvykdyti tarptautinę operaciją, kuri buvo koordinuojama su Europolo pareigūnais. Sulaikyti keli vadinamųjų įteisintųjų vagių (vory v zakone) pasauliui priskiriami, arba Kutaisio grupuotės, nariai. Europolo darbuotojų teigimu, tai viena autoritetingiausių nusikalstamų grupuočių. Šis tyrimas užtruko net aštuoniolika mėnesių”, – trečiadienio popietę kalbėjo Algirdas Matonis, Lietuvos Kriminalinės policijos biuro (LKPB) viršininkas.

REKLAMA
REKLAMA

Specialiai surengtoje spaudos konferencijoje, vykusioje Policijos departamento pirmojo aukšto fojė, kur paprastai žiniasklaida ir informuojama apie didžiausias pastaraisiais metais prieš banditus policijos nukreiptas operacijas.

REKLAMA

Kaip teigė A. Matonis, iš viso sulaikyta 18 vadinamųjų įteisintųjų vagių tradicijas besilaikančių gangsterių. Vienu metu sulaikymai vyko net septyniose Europos šalyse – Italijoje, Portugalijoje, Vokietijoje, Čekijoje, Vengrijoje ir kitose.

Vienais iš įtakingiausių kriminalinio pasaulio veikėjų laikomi vyrai sulaikyti dėl nusikaltimų, kuriuos vykdė Italijoje.

Lietuvoje operacija vyko LKPB pastangomis. Viename Vilniaus viešbutyje buvo sulaikyti penki šiai gaujai priskirti asmenys. Verta pastebėti, kad tai pirmas toks atvejis Lietuvos kriminalinėje istorijoje po daugybės metų. Gruzinų ir čečėnų tautybės nusikaltėliai mūsų šalies sostinėje mėgino įsitvirtini maždaug 1993–1995 metais, tačiau nesėkmingai. Apie tai itin plačiai rašoma ir naujausioje mafijos studijoje „Vilniaus bomberio išpažintis”.

REKLAMA
REKLAMA

A. Matonis teigė, kad sulaikymų metu pas juos aptiktas nedidelis kiekis narkotikų.

„Vardų ir pavardžių negalime skelbti bendrų sutarimu. Galiu pasakyti, kad tai gruzinų tautybės asmenys”, – sakė A. Matonis.

Sulaikytųjų nusikaltėlių amžius yra gana solidus – svyruoja tarp 50–60 metų.

Lietuvos kriminalistų duomenimis, sulaikyti gruzinai mūsų šalyje lankėsi legaliai, jiems buvo išduotos Šengeno vizos.

Vienam iš sulaikytųjų buvo paskelbtas tarptautinis Europos arešto orderis. Pateikti kaltinimai dėl turto prievartavimo, dalyvavimo organizuoto nusikalstamumo veikloje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paaiškėjo, kad kai kurie įteisintųjų vagių pasauliui priskirti asmenys buvo atvykę prieš keletą dienų, tačiau kiti viešėjo kiek ilgiau – maždaug mėnesį ir daugiau.

„Ką jie veikdavo mūsų šalyje? Dabar ir bandome nustatyti. Duomenų, kad jie būtų darę nusikalstamas veikas, nėra. Kodėl pasirinko Lietuvą? Reikėtų žiūrėti plačiau, kodėl pasirinko būtent mūsų šalį”, – susirinkusiems žurnalistams kalbėjo A. Matonis.  

Pietietiškos išvaizdos vyrai šalia legendinio viešbučio

Sutapimas ar ne, tačiau nuo ankstyvo trečiadienio ryto buvusio Vilniaus „Lietuvos” (dabartinio - „Radisson Blu Hotel Lietuva”) viešbučio teritorije būriavosi nervingai atrodantys kaukazietiškos išvaizdos vyrai. Po kurio laiko minėti asmenys pasitraukė prie jų privažiavusiu prabangiu „Audi Q7” visureigiu tamsintais stiklais.

REKLAMA

Automobilio registracijos numeris – lietuviškas.

Buvusio „Lietuvos” viešbučio pastatas nuo neatmenamų laikų traukia įvairiausio plauko nusikaltėlius ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio šalių. Kol kas neskelbiama, ar vakar Vilniuje sulaikyti 5 „įteisintųjų vagių” hierarchijai priskiriami gruzinai buvo apsistoję minėtame viešbutyje.

Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos įkūrėjai anksčiau yra minėję turintys duomenų, kad 1992–1993 metais ne tik kauniečiai, bet ir atvykėliai iš Gruzijos bei Čečėnijos mėgino susijungti su tuo metu Vilnių valdžiusia „Vilniaus brigada”. „Bet mes tai vertinome kaip tarpusavio susitarimą – nelįsti į vienas kito teritoriją. Buvo užfiksuota nemažai šių atvykėlių susitikimų su vilniečiais sostinės „Lietuvos“ viešbutyje. Bet kad jie būtų vykdę bendrą veiklą, negalėčiau to pasakyti“, – yra sakęs vienas pirmųjų kovotojų su nusikaltėlių struktūromis Lietuvoje Alvydas Sadeckas.

REKLAMA

„Vilniečiai tada vadovavosi principais, Boriso Dekanidzės atsivežtais iš Jungtinių Amerikos Valstijų, kur jis prasisuko tarp rusų mafijos veikėjų Niujorko Braiton Biče. Nors iš esmės viskas buvo panašu. Kartais vykdavo Lietuvos didžiųjų miestų „mafijos“ bosų bendri susiėjimai įvairiausiomis progomis: gimtadieniai, laidotuvės, vidaus ir tarptautinių reikalų aptarimas, skolų išieškojimo klausimai, vadinamosios „razborkės” (tarpusavio nesutarimų aiškinimasis) dėl verslo pasidalijimo, verslininkų „razvodkės“ (apgavystės), būdavo aptariami „stogavimo“ (duoklių ėmimo už tariamą apsaugą) reikalai“, – prieš keletą metų kalbėjo kitas buvęs kovotojas su Lietuvos mafiozais Juozas Rimkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Įteisintųjų vagių“ pasaulyje ryškiausiai šviečia Taivančikas

Šių metų sausį Maskvoje plačiai nuskambėjo užsakomoji žmogžudystė, kai nuo snaiperio šūvių krito įtakingiausias Rusijos „įteisintųjų vagių” veikėjas Aslanas Usojanas, turintis Senio Chasano pravardę. Po šio iki šiol galutinai neištirto nužudymo faktiškai vienvaldžių autoritetų Rusijos sostinėje Maskvoje beveik nebeliko.

Šiandien prie tokių save galėtų drąsiai priskirti Taivančiko pravarde žinomas Alimžanas Tochtachunovas. Tai neeilinių gabumų žmogus. Jam pavyko sėkmingai išlaviruoti ir išgyventi per kruviniausius Rusijos banditų karus bei oligarchų tarpusavio kovas, į kurias neretai įsikiša ir Kremliaus šeimininkai.

REKLAMA

2010 metais grupė žurnalistų sukūrė dokumentinį filmą „Įteisintieji vagys“. Internete plačiai pasklidusioje juostoje pasakojama apie rusų mafijos skverbimąsi į Vakarų Europą. Nemažai dėmesio skiriama ir Taivančikui.

Šį vieną geriausių kortų lošėjų visoje buvusioje Sovietų Sąjungoje sieja ypatingi ryšiai su Lietuva.

Simpatiškos sutuoktinės ir mažamečių dukterų, sulauktų iš kelių buvusių santuokų, apsuptyje dienas leidžiantis Taivančikas kurį laiką gyveno Maskvoje, Povarnaja gatvėje (anksčiau ji vadinosi V. Vorovskio – red. past.), kur nuo prieškario laikų iki dabar yra įvairių užsienio šalių, tarp jų – ir Lietuvos ambasados.

REKLAMA

Sovietiniais laikais čia veikė LTSR atstovybė, kurios viešbutyje visada apsistodavo Maskvoje viešintys pogrindžio milijonieriai ir sovietų grietinėlės atstovai iš Lietuvos. XX a. aštuntojo dešimtmečio viduryje sovietinės Lietuvos atstovybės viešbutyje vieną naktį itin keistomis aplinkybėmis tik per plauką nežuvo ilgamečio LTSR ministrų tarybos pirmininko Juozo Maniušio sūnus Aleksandras. Jis tame viešbutyje nuolat gyvendavo studijų metais.

Vaikinas mėgo Maskvos naktinį gyvenimą ir buvo pagarsėjęs kaip mergišius. Pastaraisiais metais viename iš tame name esančių butų gyveno Taivančiko sesuo. Įdomu, kad šių metų sausio 17-osios popietę šiame pastate buvo įsitaisęs ir paslaptingas snaiperis, paleidęs mirtinus šūvius į Rusijos vagių pasaulio vadeivą Senį Chasaną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Stebina, kad tokia pikantiška aplinkybė nesudomino šios garsios žmogžudystės tyrėjų.

Bičiuliavosi su prezidentinio skandalo herojais

Neseniai A. Tochtachunovo namuose apsilankę vienos Rusijos televizijos žurnalistai ant sienų užfiksavo nuotraukas, kuriose šeimininkas pozuoja su žinomais pasaulyje rusais.

Dokumentiniame filme ne kartą buvo parodytos fotografijos, kuriose Taivančikas užfiksuotas smagiai leidžiantis laiką Anzorio Aksentjevo-Kikališvilio draugijoje. Šis vardas taip pat puikiai žinomas Lietuvoje.

2003-iųjų rudenį Lietuvoje prasidėjus skandalui dėl tuomečio prezidento Rolando Pakso, A. Kikališvilio pavardė buvo minima ne kartą. Mūsų saugumiečių paskelbtose pažymose tada buvo teigiama, kad daug kartų į Lietuvą atvykęs aplankyti prestižiniame Vilniaus Žvėryno mikrorajono daugiabutyje augančios dukters Anastasijos bei jos motinos Marinos Timofejevos A. Kikališvilis ne sykį pastebėtas bendraujantis su vienu iš buvusios „Vilniaus brigados“ autoritetų ir kitais splavingą kriminalinę praeitį turėjusiais mūsų šalies gyventojais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų