REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
6
Vilniuje atidaromas Japoniškas sodas (nuotr. Sauliaus Žiūros)

Vilniuje pražydus sakuroms atidaroma nauja žalioji erdvėJaponiškas sodas Šnipiškėse, penktadienį pranešė sostinės savivaldybė.

6

Vilniuje pražydus sakuroms atidaroma nauja žalioji erdvėJaponiškas sodas Šnipiškėse, penktadienį pranešė sostinės savivaldybė.

REKLAMA

Kelionę žaliąja jungtimi į Japonišką sodą nuo penktadienio galima pradėti Baltojo tilto pievoje, per Linkmenų gatvę pasiekus Japonišką sodą vėliau tęsti kelionę per Neries senvagės parką, o dar toliau driekiasi Ozo parkas. 

Sode auga 20-ies japoniškų vyšnių alėja, taip pat beveik 700 kitų čia pasodintų naujų medžių kartu su išsaugotais senaisiais brandžiais medžiais. Pasak savivaldybės, nauji želdinių masyvai kartu su krūmais kuria vidines sodo erdves ir tuo pačiu atskiria nuo intensyvios Lvivo, Linkmenų ir Geležinio Vilko gatvių sankryžos. 

„Vilniečiams atkovojome erdvę, prieš kelerius metus buvusią beveik nepraeinamu šabakštynu. Akivaizdu, kad dabar šią vietą atras ne tik ieškantys trumpiausių jungčių tarp miesto centro ir šiaurinės dalies“, – apie naują žaliąją erdvę sako kadenciją baigiantis Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

REKLAMA
REKLAMA

Naujai išrinktas miesto meras Valdas Benkunskas pažymi, kad šis projektas Vilniuje – unikalus, naujasis skveras įrengtas pagal visus tradicinio japoniško sodo reikalavimus.

REKLAMA

Sode įrengta vaikų žaidimo aikštelė, apšvietimas, vaizdo kameros, daug suolelių, kitų mažosios architektūros elementų, geriamojo vandens fontanėliai. Informaciniai stendai padės atpažinti tradicinio japoniško sodo elementus – Fudži ugnikalnį simbolizuojantį kalnelį, didžiulius akmenis, sausąsias upes ir kt.

Penkių hektarų ploto Japoniško sodo centre tyvuliuojantį tvenkinį galima apžiūrėti ne tik iš tolo, bet ir vaikštant pontoniniu tiltu. Tilteliai ves ir pro krioklį, kaskadas, žuvų baseinus ir sausąsias upes. 

Aplankyti Japonišką sodą galima nuo penktadienio, bet atidarymo šventė suplanuota balandžio 29-ąją – Japonijoje ši diena pažymėta nacionalinių švenčių kalendoriuje ir vadinama Žalumos diena, kai dėkojama dievybėms už žemei suteiktą gyvybę ir grožimasi žaluma.

Japoniško sodo kūrimo darbai pradėti 2020 metų pabaigoje, projekto vertė – apie 4 mln. eurų, jis finansuotas iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų. Jo tikslas – pritaikyti Neries senvagės slėnį rekreacijai, didinti vietovės patrauklumą verslui, skatinti bendruomenės veiklos plėtrą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų