japoniškas sodas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „japoniškas sodas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „japoniškas sodas“.

Vilniuje įkurtame sode apsilankiusi Rita negalėjo patikėti, ką mato: „Švelniai tariant, pakraupau“

Pirmą kartą apsilankiusi vos prieš porą mėnesių Vilniuje, Šnipiškėse atidarytame Japoniškame sode vilnietė Rita liko be žado – jos manymu, čia nė nedvelkia Japonija, o vietoj gražių augalų karaliauja piktžolės.  Rita naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad mėgsta vaikščioti po gražias Vilniaus vietas, tad sekmadienio popietę užsuko ir į naująjį Japonišką sodą. Tik čia pamatė visai ne tai, ko tikėjosi.  „Tiesą sakant, nuėjusi apakau.
66 2023-06-20

Japoniškas sodas apgadintas jau pirmąją dieną: kai kas sumanė net nusišlapinti

Oficialaus atidarymo nesulaukęs, Japoniškas sodas jau pirmą dieną sutraukė minias lankytojų. Neapsiėjo ir be kuriozų: žmonės pradėjo skinti augalus, laipioti ir eiti, kur neleidžiama, ir netgi šlapintis. Apie neleistinus veiksmus savo „Facebook“ paskyrose pranešė Vilniaus miesto savivaldybė ir Remigijaus Šimašiaus patarėjas – Karolis Žukauskas. Jie prašė žmonių elgtis padoriai, tausoti gamtą ir negadinti naujai atsidariusios Vilniaus vietos.

Vilniuje atidaroma nauja žalioji erdvė – Japoniškas sodas

Vilniuje pražydus sakuroms atidaroma nauja žalioji erdvė – Japoniškas sodas Šnipiškėse, penktadienį pranešė sostinės savivaldybė. Kelionę žaliąja jungtimi į Japonišką sodą nuo penktadienio galima pradėti Baltojo tilto pievoje, per Linkmenų gatvę pasiekus Japonišką sodą vėliau tęsti kelionę per Neries senvagės parką, o dar toliau driekiasi Ozo parkas.

Paaiškėjo, kada bus atvertas japoniškas sodas Vilniuje

Jau balandžio 29 d. ilgai vėluojantis Japoniško sodo projektas bus plačiai atvertas visuomenei. Ilgą laiką gyventojai spėliojo, ar naujas sodas veiks Botanikos sodo principu ir įėjimas į jį bus mokamas. Savivaldybė išsklaidė gyventojų abejones. Sodas bus nemokamas ir atviras visiems vilniečiams ir miesto svečiams. Trumpai, bet aiškiai pažymėjo Vilniaus miesto savivaldybė. Būsimojo sodo vietoje anksčiau buvo 5 hektarai nenaudojamos teritorijos.

Didžiausio Europoje japoniško sodo įkūrėjas: „Išeini į pensiją ir pradedi daryti tai, ką nori“

TV3 kelionių po Lietuvą laida „Sveiki atvykę“ lankėsi Kretingos krašte, kurio vienas didžiausių traukos objektų – 16 hektarų plotą užimantis japoniškas sodas. Šis sodas yra didžiausias Europoje ir turi begales augalų, tačiau bene didžiausia jo puošmena – per 500 bonsų medelių. Sodo įkūrėjas Šarūnas Kasmauskas papasakojo, kad mintis turėti savo nuosavą sodą jam kilo dar jam esant visai mažam. „Kažkada vaikystėje norėjau parko arba sodo, bet gyvenimas pasišaipė ir tapau gydytoju.
2022-08-07

Vilniaus savivaldybės užmojis: kurs japonišką sodą, tačiau iš pradžių išpjaus 450 medžių

Vilniuje kuriant japonišką sodą ruošiamasi pradėti žemės tvarkymo darbus, penktadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė. Pasak savivaldybės, šių darbų metu bus pašalinti apie 450 įvairios būklės ir dydžio medžių, iš kurių 65 proc. sudaro invaziniai uosialapiai klevai, taip pat gluosniai, drebulės ir kiti minkštieji lapuočiai. Šių šalinamų medžių kamienų skersmuo iki 18 cm.
2021-01-22

Motiejūno treneris savo aistrą atrado neįprastoje vietoje

Buvęs Lietuvos krepšinio rinktinės trenerių štabo narys ir dabartinis krepšininko Donato Motiejūno fizinio rengimo treneris Virginijus Mikalauskas tapo rytietiškos kultūros gerbėju.  Ne vienerius metus Lietuvos nacionalinėje krepšinio rinktinėje dirbęs fizinio rengimo treneriu dabar jis gyvena Kinijoje, tačiau tik atradus galimybę grįžta į namus Kaune, kur jau penkerius metus puoselėja japoniško stiliaus sodą.
2020-12-19

Pasikeitęs projektas ar korupcija? Vilniaus japoniško sodo įrengimas pabrango dvigubai

Vilniaus savivaldybės Šnipiškėse planuojamas įrengti japoniškas sodas pabrango iki 2,98 mln. eurų. Projekto sąmata, lyginant su 2018-aisiais planuotos 1,52 mln. eurų (iš jų 270 tūkst. planavo skirti verslas), dukart išaugo įvertinus realias išlaidas požeminėms komunikacijoms, tvirtina viešosios ir privačios partnerystės skyriaus vedėja Agnė Karpickienė. „Projekto vertė pasikeitė, nes pirminis sprendimas rengtas tik turint projektinius pasiūlymus, nebuvo įvertintos požeminės komunikacijos.

Po trijų metų Vilniuje ketinama įrengti japonišką sodą

Vilniaus meras Artūras Zuokas kartu su svečiais iš Japonijos, parkų ir viešųjų erdvių rengėjais Shiro ir Yukihiro Nakane, pristatė planą Vilniuje įkurti naują Japonų tradicijų įkvėptą sodą.   Meras A. Zuokas Japoniškų sodų projekto sveikinimo kalboje priminė apie kiekvieną pavasarį pražystančias sakuras Neries dešiniojo kranto parke, kuris „ įprasmina daug svarbių sostinei simbolių – Vilniaus tarptautiškumą, multikultūriškumą, yra viena iš gražiausių žaliųjų miesto erdvių.
2013-04-12

Lietuvoje lankytojų laukia japoniškas sodas

Vilniaus universiteto Botanikos sodas Kairėnuose ir Japonijos ambasada birželio 9 d. (šeštadienį) 11.00 val. kviečia visus į devynerius metus kurto japoniško sodo atidarymo šventę. Renginiui japoniškos dvasios suteiks koto muzikos koncertas, arbatos gėrimo ceremonija ir ikebanos puokščių demonstravimas. VU Botanikos sode įsikūręs japoniškas sodas Vilniuje yra vienintelė erdvė, kur galima pasigrožėti japoniškais želdynais, rytietiška aplinka.
2012-06-06
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų