REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
68
XIII Danske Bank Vilniaus maratonas (nuotr. Fotodiena.lt/Ieva Budzeikaitė)

Nors daugelis džiaugiasi, kad praėjusią savaitę į Lietuvą netikėtai sugrįžo net ir vasarą ne visada lepinusi šiluma, tačiau sekmadienį kai kuriems žmonėms temperatūra tapo pačiu didžiausiu iššūkiu. Labiausiai tuo skundėsi Vilniaus maratoną ar trumpesnes distancijas nusprendę įveikti žmonės. Dėl karščio, žinoma, renginio organizatoriai mažai kuo kalti, tačiau kai kurie maratonu nusivylę bėgikai skundėsi tuo, kad, nubėgus distanciją, ne visiems pavyko gauti net vandens buteliuką.

68

Nors daugelis džiaugiasi, kad praėjusią savaitę į Lietuvą netikėtai sugrįžo net ir vasarą ne visada lepinusi šiluma, tačiau sekmadienį kai kuriems žmonėms temperatūra tapo pačiu didžiausiu iššūkiu. Labiausiai tuo skundėsi Vilniaus maratoną ar trumpesnes distancijas nusprendę įveikti žmonės. Dėl karščio, žinoma, renginio organizatoriai mažai kuo kalti, tačiau kai kurie maratonu nusivylę bėgikai skundėsi tuo, kad, nubėgus distanciją, ne visiems pavyko gauti net vandens buteliuką.

REKLAMA

Kitas bėgikų pyktį išprovokavęs skundas – sunkumai ieškant vietos pastatyti automobiliui. Masinio renginio organizatoriai tokius priekaištus vertina labai skeptiškai ir teigia, kad skundų galima išgirsti kone kiekvieno maratono metu. Turint omenyje tai, kad renginyje dalyvavo kiek daugiau nei 15 tūkstančių bėgikų, kai kuriuos dalykus būtų galima suprasti.

„Likau nieko nesupratęs. Tai taip išeina, kad geriau nualpti, nei gauti vandens buteliuką? Man atrodo, kad geriau vandens buteliuką duoti, o ne rizikuoti, kad paskui gali tekti medikus kviesti, rizikuoti gyvybe. Gal ir daugiau tokių žmonių buvo“, - nusistebėjo pasipiktinęs vilnietis Mindaugas.

REKLAMA
REKLAMA

Organizatorė: bėgimas nėra gatvių uždarymas

Už renginio komunikaciją atsakinga Giedrė Rutkauskaitė patikino, kad skundų iš tiesų būta, tačiau savanoriai ir organizatoriai stengėsi į visus juos reaguoti kuo greičiau.

REKLAMA

„Iš tiesų nuotaikos yra geros. Daug įspūdžių, bėgikai yra patenkinti, kiek mes matėme, bendras įspūdis yra tikrai geras. Visa tai įkvepia jau kitiems metams. Buvo oras nuotraukoms labai geras ir gražus, tik per karšta patiems bėgikams. Dėl to keletui bėgikų reikėjo pagalbos medikų ar mūsų budinčių pirmosios pagalbos savanorių, bet atrodo viskas praėjo be didesnių sunkumų. Bendra nuotaika yra tikrai gera ir mes matome, kad tokių renginių tikrai reikia ir kad po truputį, ką pamatėme šiais metais, mes siekiame, kad maratonas būtų šventė ne tik bėgikams, bet ir miestui. Tai mes didelį dėmesį kreipėme į pramoginį-muzikinį aspektą. Kad žmonės ateitų, palaikytų, o ne galvotų, kad bėgimas yra gatvių uždarymas.

REKLAMA
REKLAMA

Pamatėme, kad daugiau žmonių ateina į gatves, planuojame tai tęsti ir tikime, kad Vilniaus maratonas taps švente visam miestui“, - sakė G. Rutkauskaitė.

Prireikė medikų pagalbos

Moters teigimu, kadangi buvo labai karšta, vandens prireikė kur kas daugiau, nei manyta.

„Nuo karščio, natūralu, žmonės daugiau išgėrė vandens. Stengėmės kuo greičiau jį tiekti į stoteles. Turėjome nusimatę kas 2,5 km. visoje trasoje. Žmonės tikrai daugiau laiko praleido prie stotelių. Truputėlį tas vandens tiekimas užtruko. Bet tai buvo tik pačioje trasoje. Bet patiems žmonėms mes jau ir šeštadienį išsiuntėme žinutes, kad jie pasirūpintų ir galvos apdangalais, ir savo vandeniu, nes planuojama karšta diena. Ir renginio dieną stengėmės žmonėms suteikti kuo didesnę pagalbą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mes išsiuntinėjome žinutes žmonėms, kur jie gali pasistatyti mašinas. Žmonės turbūt neperskaitė ir natūralu, kad ne visi lengvai rado vietas. Žinant tokią dieną, reikėtų truputėlį ir pasiplanuoti iš anksto. Mes, kaip organizatoriai, labai stengėmės padėti žmonėms rasti vietas. Šis dalykas, aišku, yra gludinamas toliau. Stengiamės į tai atkreipti dėmesį, kad kuo mažiau žmonių liktų nepatenkinti, kad būtų daugiau gerų emocijų“, - sakė viena iš organizatorių.

Anot jos, medikų pagalbos prireikė 15 žmonių.

„Du iš jų buvo išvežti į ligoninę. Pats pirmasis, kuris žiniasklaidoje ir nuskambėjo, tai kai pusmaratonį bėgęs vyras beveik prieš pat finišą sukniubo ir medikai sakė, kad jam tiesiog buvo gliukozės kiekis organizme grėsmingai nukritęs. Medikai jį atgaivino, nes šalia buvo mūsų gydytojai. Tada jis buvo išvežtas į ligoninę, kur jam buvo sulašinta gliukozė, atlikti pirminiai tyrimai. Kitas atvejis taip pat buvo, kad žmogus nuo saulės nualpo ir jam prireikė taip pat medikų pagalbos. Visais kitais pavieniais atvejais žmonių į ligoninę vežti neprireikė. Grėsmių gyvybei nekilo, kuo mes labai džiaugiamės“, - kalbėjo G. Rutkauskaitė.

REKLAMA

Pasipiktino, nes negavo vandens

Tiesa, toli gražu ne visi bėgikai buvo patenkinti. Kaip naujienų portalui tv3.lt sakė trumpąją maratono distanciją bėgęs Mindaugas, toli gražu ne viskas buvo gerai.

„Šiaip dalyvavau pirmą kartą. Žmona pasakė, kad stenkis gerai prabėgti, bent jau prabėgti, nesistengiant žiūrėti į laiką, nes buvo labai karšta. Sekėsi gerai. Tikrai dėl to esu patenkintas, tik štai toks dalykas nutiko. Gavau medalį, gavau vandens buteliuką, bėgau 4,2 km. Aš jau viską gavau ir išėjau, išgėriau tą vandenį, atsipūčiau, bet dar jaučiau, kad reikėtų vandens daugiau išgerti, nes ir per mūsų bėgimą turėjome trauktis, nes greitosios pagalbos mašina priešais mus važiavo.

REKLAMA

Tikriausiai suvokė, kad bėgikams lengviau yra pasitrauti į šoną. Nors taip turėjome trauktis, kad vos neteko lipti ant vaikų, nes tiesiog nebuvo vietos. Bet suprantu, galbūt ten kažkam blogai pasidarė. Tikrai čia viskas yra pateisinama. Nors jaučiausi gana gerai, bet jaučiau, kad dar noriu vandens. Tiesiog per tvorą susistabdžiau vieną vyruką, kuris nešiojo vandenį, ir jo paprašiau. Paaiškėjo tai, kad norint gauti vandens buteliuką, reikėjo atiduoti tuščią. Tai aš ir atidaviau tą buteliuką, dar pagalvojau, kad gerai, nes žmonės skatina rinkti butelius, rūšiuoti, nemėtyti. Padaviau aš tą buteliuką, bet vandens vis tiek negavau. Likau nieko nesupratęs. Tai taip išeina, kad geriau nualpti, nei gauti vandens buteliuką? Man atrodo, kad geriau vandens buteliuką duoti, o ne rizikuoti, kad paskui gali tekti medikus kviesti. Gal ir daugiau tokių žmonių buvo“, - nusistebėjo pasipiktinęs vilnietis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat distanciją bėgęs vyras stebėjosi kitų žmonių elgesiu. Mindaugo teigimu, kai kurie su mašinomis atvykę dalyviai trukdė kitiems ne vietoje pasistatydami mašinas.

„Kitas dalykas. Pasistačiau mašiną maždaug per kilometrą nuo tos vietos, kur turėjome pradėti bėgti. Viskas lyg gerai sekėsi susirasti vietą. Galvojau, kad tikrai naglai nepasistačiau. Grįžtu jau su vaiku, mums karšta, vandens neturėjome. Galvojau, grįšime į mašiną, išvažiuosime ir viskas. Įjungiau kondicionierių, grįžtu į aikštelę, o ten įvažiavimas užstatytas. Netgi ženklas parodytas, kad negalima statyti mašinos. Matyt, tam žmogui buvo nusispjauti. Paskambinau policijai. Laukiau 20 minučių, vaikas prašė atsigerti, aš neturiu. Kiti žmonės, kurie grįžo po bėgimo irgi negalėjo išvažiuti. Tai policijos aš taip ir nemačiau“, - piktinosi vyras.

REKLAMA

Savanorė: suprantame, kad tai dideli nemalonumai

Kaip pasakojo renginyje jau ne pirmus metus savanoriaujanti Meilė, savanoriai dažniausiai yra patys pirmieji žmonės, kurie išgirsta visus skundus ir turi padėti žmonėms išspręsti problemas.

„Savanoris dažniausiai ir yra pirmas žmogus, išgirstantis visa tai. Nes esam lengviausiai atpažįstami. Turint omeny, kad dalyvių skaičius viršija 15 tūkstančių, tikslaus skaičiaus net ir nežinau, turbūt nenuostabu, kad ne visi gali prisiparkuot šalia Katedros. Daugiausia skundų klausosi trasos ir vandens srities savanoriai. Trasos - dėl uždarytų gatvių. Vandens - dėl to, kad atbėgus keliems tūkstančiams žmonių, tenka luktelti stiklinės keletą sekundžių.

REKLAMA

Suprantame, kad tai dideli nepatogumai, tačiau iš savo pusės darom viską, ką galim. Automobilius stengiamasi praleisti, jei yra būtinybė. Tačiau tai galima padaryti tik tada, kai yra tarpas tarp bėgikų. Vis tik renginio metu jie yra prioritetas. Vandens taip pat stengiamės pasiruošti kuo daugiau, tačiau natūralu, kad vienu metu prisipilti 5000 stiklinių yra gan sudėtinga“, - pasakojo savanorė Meilė.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų