Daiva sutiko naujienų portalo tv3.lt skaitytojams papasakoti apie savo sodo kūrimą. Moteris atvira – šis procesas užtrunka, reikalauja kantrybės ir laiko, tačiau tuo pat metu yra labai malonus, o sodas atperka pastangas savo grožiu.

Sodo grožį kuria 13 metų
Prabilus apie tai, kada Daiva susidomėjo aplinkos tvarkymu ir sodo kūrimu, ji atskleidė, kad viskas prasidėjo dar tuo metu, kai jų šeima nusipirko sklypą Vilniaus priemiestyje.
Ji pasakojo, kad nors tuo metu dar net namas nebuvo pastatytas, tačiau ji jau tada ėmė galvoti apie sodą.
„Pirmiausia kūriau sodą savo galvoje, o po kelių metų, kai jau namas buvo sumūrytas iš blokelių, bet dar nebuvo net langų, aš jau žiūrėjau, kaip čia įkurti savo sodą.
Kiekvienas žmogus turi savo sodybą planuoti, kurti, žiūrėti, kur čia saulė, kur pietinė, kur vakarinė pusė. Aš viską taip apgalvojau, t. y. pirmiausia, susidėliojau galvoje.
Tada ėmiau svajones įgyvendinti. Viską pati pasodinau, nes vaikai mokykloje, tai ten, tai ten, o vyras Vokietijoje, tad pagalbos nelabai buvo. Visgi, kadangi labai to norėjau, ėmiausi darbų“, – šyptelėjo Daiva.
Pasiteiravus pašnekovės apie tai, kas ją apskritai patraukė užsiimti sodo aplinkos tvarkymu, ji tikino, kad tai – paveldėtas pomėgis.
Daiva atviravo, kad ir jos mylima mama yra sukūrusi nepaprasto grožio sodą, kurio neapleidžia net ir dabar, nors skaičiuoja jau 84 metus.
„Man viskas įdomu. Mano mamai 84 metai, ji po dviejų insultų, bet visi kaime stebisi, klausia, kada tai Nijolei bus gana, tad, ko gero, aš visą šitą augalininkystę ir gėlininkystę paveldėjau iš mamos.
Žinokite, mano mama yra viena pasodinusi sodą, o čia kaime visi stebėjosi, kad štai moteriškė viena pasisodino. Aš stengiuosi išlaikyti tą jos sodą vien iš pagarbos jai“, – šyptelėjo Daiva.
Sode mėgsta įvairovę
Apsidairius po Daivos sodą galima matyti, kad jame – gausybė skirtingų augalų. Pašnekovė šypsosi – visi šie augalai nuglostyti jos rankomis ir apžiūrėti.
Daiva atviravo, kad jos sode yra maždaug septynios sakuros, trys magnolijos jau skaičiuoja ne pirmus metus, o dar trys – pasodintos naujai.
„Aš stengiuosi derinti savo erdves, dėl to pas mane bet kur nebūna susodinta. Jeigu pas mane keturkampis sklypas, tai augalai eina pakraščiuose, užima tam tikrą plotą, kurį vizualiai parenku. Vidury kiemo pas mane yra terasa, o ne augalai“, – pagrindiniu sodinimo principu dalijosi pašnekovė.
Ji pridėjo, kad taip pat sode stengiasi pasisodinti tokius augalus, kurie galėtų tarnauti visų sezonų metu, t. y. vieniems peržydėjus, savo žaluma džiugintų kiti.
„Vis galvoju, kad žiemą visi lapuočiai numeta lapus, o norisi žalumos. Tada derinu spygliuočius tokius, kokie man patinka, pavyzdžiui, su raudonais kankorėžiais, įdomiau augančius“, – pasakojo sodininkė.
Daiva taip pat pridėjo, kad sode mėgsta paeksperimentuoti ir formuoti spygliuočius, o iš didelės meilės driežams ji jiems įrengė fontaną iš akmenų, kuriame žiemos metu jie gali pasislėpti nuo šalčio, o vasaros metu pasišildyti.
Pasiteiravus, ar sodo kūrimo procese pasitaiko nesėkmių, Daiva tikino, kad būna visko. Pasak jos, kartais tenka augalus persodinti, kad jiems patiktų augti.
„Žinokite, sodo kūrimo procese buvo ir šiek tiek nesėkmių. Žinoma, buvau pasiskaičiusi, ką reiktų šalia ko sodinti, dauguma augalų prigyja, bet kartais matau, kad čia gal nelabai augalui tinka, pernešu jį į kitą vietą, būna visko“, – paaiškino ji.
Priežiūrai laiko negaili
Ne vienas žino, kad dailų rojaus kampelį šalia namų sukurti kainuoja marias laiko – tai patvirtino ir Daiva. Pašnekovė pasakojo, kad sodui laiko negaili.
Ji pasakojo, kad savo augalų apsuptyje laiką gali leisti nuo ryto iki vakaro, o neretai šis pasakymas virsta realybe.
„Kartais ryte kaip papusryčiavusi išeinu, taip ir būnu visą dieną. Tada pareinu papietauti ir einu vėl, o vasarą taip išėjusi pareinu tik kokią 23 valandą vakare“, – dėstė Daiva.
Sodininkė atskleidė, kad neseniai atsidarė savo augalų parduotuvę, tad dabar rasti laiko sodui pavyksta šiek tiek mažiau. Vis tik darbų pobūdis tiek sode, tiek parduotuvėje yra pakankamai panašus, tad Daiva prie augalų prisiliečia kiekvieną dieną:
„Prieš kelis metus atidariau augalų parduotuvę, tai įsivaizduokite, kiek ten darbo. Turiu pasirūpinti parduotuve, turiu palaistyti, persodinti augalus ir dar savo sodą apibėgti.“
Sodas nelieka be įvertinimo
Pasiteiravus apie tai, ar atvykę draugai ir pažįstami įvertina Daivos triūsą sode, ji tikino, kad taip. Pašnekovė pasakojo, kad daugelis iš jų nustemba, kad tam tikri augalai gali taip išaugti, realiai pamato augalus visame savo gražume.
„Kai pas mane atvyksta draugai, pažįstami, jie visi yra nustebę, kad tokioje gražioje vietoje gyvename. Iš tikrųjų, ši vieta buvo apleista, visiškai laukinis kraštas, mes ją pavertėme gražia. Čia buvo pilna krūmų, beržų, tad darėme taip, kad palikome šiek tiek miško, ten nieko nedarėme, o kitą dalį sutvarkėme.
Aš leidžiu tiems, kas nori, vaikščioti pasižiūrėti, kokio aukščio augalai užauga ir kaip jie auga. Visiems sakau, kad kai pasodini augalą, tai juo reikia rūpintis visą gyvenimą“, – išmintimi dalijosi Daiva.
Ji pridėjo, kad kartais pažįstami jos klausia, kaip pavyko užsiauginti vieną ar kitą augalą, o daugiau nei dešimt metų patirties turinti Daiva negaili jiems patarimų.
„Tie, kas atvažiuoja pas mane, gauna daug informacijos apie žemę, kaip ką geriau daryti, nes mes čia jau gyvename kokius 11-12 metų ir aš iš savo patirties galiu papasakoti kitiems, kaip pasodinti medį, kad jis tikrai augtų, kad jis tikrai prigytų“, – pasidžiaugė Daiva.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!