REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilnietė Karolina Simanavičiūtė – jauna ir energinga mergina. Retas, kuris pagalvotų, kad ją jau ištisus metus vargina panikos atakos, o dėl jų mergina yra net patekusi į medikų rankas.

Vilnietė Karolina Simanavičiūtė – jauna ir energinga mergina. Retas, kuris pagalvotų, kad ją jau ištisus metus vargina panikos atakos, o dėl jų mergina yra net patekusi į medikų rankas.

REKLAMA

Kaip panikos atakos pakeičia gyvenimus ir kaip elgtis jai ištikus? Apie tai tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ kalbamės su vilniete Karolina bei kognityvinio elgesio terapijos psichoterapeute, vidaus ligų vyresniąja rezidente Indre Lapėniene.

Požymiai būna intensyvūs

Pasak medikės, panikos ataka – tai stiprus nerim epizodas, lydimas stiprių kūno pojūčių. Paprastai juntamas oro trūkumas, gumulas gerklėje, širdies plakimas.

Sutrinka virškinamojo trakto funkcija, žmogus gali viduriuoti, imamas justi veido, liežuvio aptirpimas: „Tie požymiai būna intensyvūs, lydimi baimės, o žmonės paprastai ištaria žodžius, susijusius su baime mirti arba išprotėti.

REKLAMA
REKLAMA

Panikos ataka yra apie tai, kas vyksta šiuo metu, o žmogus per dieną jų gali patirti net kelias“, – sako gydytoja.

Netikėjo net mama 

Su panikos atakomis iš arti susidūrusi Karolina sako, kad ilgą laiką aplinkiniai galvojo, kad tai liga, kuri atsiranda iš gero gyvenimo arba dėl to, kad neturiu ką veikti: „Dauguma artimųjų išties nurašo šią ligą ir sako, kad tai niekis. Daug artimųjų sakė, kad perdedu, tačiau mano močiutė ėmė daug domėtis, skaitė, bendravo ir tikrai net negalvojo, kad galėčiau tokią ligą susigalvoti.

REKLAMA

Prisimenu, kad buvo laikas, kai mama nesuprato situacijos rimtumo. Jaučiau atmetimo reakciją iki tol, kol neparodžiau medikų išvadų, įvairių išrašų“, pasakoja mergina.

Ji iki šiol prisimena, kad yra gavusi puikų patarimą iš savo psichoterapeutės, tik, deja, jį taikyti ėmė gerokai per vėlai ir dėl to dabar gailisi: „Mano psichotyerapeutė pasakė, kad reikia sumažinti bendravimą su žmonėmis, kurie gali pabloginti mano būseną.

Geriau jau būti su savimi nei kalbėtis su tais, kurie nesupranta ir nesuvokia situacijos rimtumo.“

Apie tai, kaip elgtis ištikus panikos atakai ir ar iš tiesų jos metu galima numirti, o pagrindinis vaistas – antidepresantai, kviečiame žiūrėti tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“.

REKLAMA
REKLAMA

Tinklalaidę galite žiūrėti TV3 televizijos YouTube kanale:

Apie ką kalbėjomės:

Apie ką kalbėjomės:

00:30 pašnekovių ir temos pristatymas

00:45 kas yra panikos ataka

02:40 kiek trunka panikos ataka

03:40 Karolinos panikos atakos

05:00 studijų laikai

08:00 panikos atakas lydėjo fiziniai skausmai

12:00 būtina tikrintis sveikatą

14:00 pakerta jaunus žmones

18:00 reikia ieškoti dirgiklių

20:00 kaip apsaugoti save nuo panikos atakų

25:00 Karolinos patarimai dėl panikos atakų

28:20 panikos atakos gydymas

34:00 kaip elgtis, kai artimąjį ištinka panikos ataka

38:00 antroji laidos dalis – kepenų ligos

40:00 kepenų ligos ir alkoholis

42:00 kaip įveikti kepenų skausmą

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų