REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiek atšilusi žiema pavojų kelia ne tik slidžiais šaligatviais, bet ir nuo stogų atitirpusiais ir žemyn krintančiais ledo luitais. Štai socialinio tinklo „Facebook“ vartotojas Paulius pasidalino skaudžia istorija, kaip ant jo motinos galvos Vilniaus centre užkrito ledo luitas. Moteris būklė sunki.

Kiek atšilusi žiema pavojų kelia ne tik slidžiais šaligatviais, bet ir nuo stogų atitirpusiais ir žemyn krintančiais ledo luitais. Štai socialinio tinklo „Facebook“ vartotojas Paulius pasidalino skaudžia istorija, kaip ant jo motinos galvos Vilniaus centre užkrito ledo luitas. Moteris būklė sunki.

REKLAMA

„Šiandien man yra labai pikta, liūdna ir gėda, kad esu vilnietis, čia gimęs ir užaugęs. Mano mama prieš kelias valandas ėjo į teatrą ir vietoje gero spektaklio gavo štai tokiu ledo luitu į galvą. Ji gyvens, bet į smegenis išsiliejo kraujas, lūžo nosis, sutriko atmintis. Visa tai atsitiko ne kažkur miegamajame rajone ar kokioje sodų bendrijoje, o pačiame miesto centre, Vilniaus gatvėje (simboliška, ar ne?). Vieta, kurioje tai nutiko, nebuvo nei atitverta, nei kitaip pažymėta. Stop juosta atsirado tik po incidento“, – „Facebook“ rašė vilnietis.

Čia pat vyras prašė, kad į šią problemą atsilieptų ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius bei Vilniaus administracijos direktorius Povilas Poderskis. 

REKLAMA
REKLAMA

„Dalijatės čia paveiksliukais su „darbais, kuriais didžiuojatės“, giriatės, koks Vilnius pažangus fintech miestas ir taip toliau, bet iš metų į metus nesugebate sutvarkyti šitos problemos. Suprantu, kad patys nelipate ant tų stogų, bet negi neįmanoma įpareigoti atsakingų, kad galėtume saugiai vaikščioti savo miesto gatvėmis? Nes tai tikrai nėra pirmas toks atvejis. Tuo pačiu noriu padėkoti Lazdynų Universitetinė Ligoninė medikams už suteiktą pirmąją pagalbą. Darkart įsitikinau, kad esate savo srities profai. Ačiū“, – rašė Paulius.

REKLAMA

Į kraupią istoriją sureagavo ir R. Šimašius, po ja palikęs komentarą:

„Pauliau, užuojauta didžiulė dėl tokios nelaimės. Namo administratorius, kuris atsakingas už tai, kad tokių įvykių nebūtų, už tai atsakys. O Jūsų mamai ir šeimai didžiulis palaikymas. Būkime atsargūs, nes orai tokie, kad rizika nuošliaužų ar varveklių kritimo labai padidėjusi dabar, o miesto tarnybos padarys viską, kad tokios rizikos būtų kiek įmanoma mažesnės – ir savus, ir svetimus darbus nudirbs (Savivaldybės įmonė nudaužo varveklius nuo viadukų ir panašių struktūrų, bet išvažiuos ir už apsileidusius administratorius darbą padaryti – sveikata ir gyvybė brangiau, o su administratoriais visais bus rimta kalba).

REKLAMA
REKLAMA

Pauliau, jei reiks teisinės pagalbos išsiieškant žalą iš administratorių – savivaldybė padės. Beje, o ir šiaip laikas teisės aktus pakeisti taip, kad savivaldybė galėtų nubausti apsileidusius šeimininkus kai matome apsileidimą (kabančius varveklius šiuo atveju), o ne įvykus nelaimei“, – rašė Vilniaus miesto meras.

Miestiečiai įspėjami saugotis

Netrukus po incidento Vilniaus miesto savivaldybė išplatino įspėjimą gyventojams saugotis, nes atodrėkio metu varvekliai kelia grėsmę praeiviams ir automobiliams. Todėl Vilniaus miesto savivaldybė ragina namų savininkus ir namus administruojančias bendroves, daugiabučių bendrijų pirmininkus nedelsiant pasirūpinti savo pastatų saugumu ir nudaužyti varveklius, pašalinti nuo pastatų stogų sniego sankaupas. Tuo atveju, jeigu namų šeimininkai to nedarys, jie gali būti nubausti iki 1,5 tūkst. eurų bauda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis taip pat įpareigojo savivaldybės įmonės „Grinda“ darbuotojus nuo šiandien atidžiai tikrinti, kaip valomi namų stogai, ir informuoti apie tai pastatų administratorius bei daugiabučių bendrijas.

Savivaldybė statinių prižiūrėtojus yra įpareigojusi pastatų apžiūras vykdyti dažniau, atsižvelgti į statinių konstrukcijų ypatumus. Darbus būtina organizuoti aptveriant pavojingą teritoriją, kad sniego sankaupos, ledo, šlapio ar sušalusio sniego masės nesukeltų pavojaus praeiviams, automobiliams, nesugadintų šalia esančių ryšių ar elektros tinklų, saugos įrangos, šviestuvų, radijo ar televizijos antenų, želdinių, statinių fasadų.

Vilniečiai kviečiami pastebėjus ant pastatų stogų varveklius kreiptis į pastato administratorių, o jeigu jis nesiima reikalingų veiksmų – kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų